Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var | Üsküdar’da Sanat ve Tasarım

ÜSKÜDAR’DA SANAT VE TASARIM:
ORTAKLAŞA VE KÜLTÜREL GÜÇ BİRLİĞİ VE İŞ BİRLİKLERİSonbaharla birlikte tasarım ve sanat sezonuna hızlı bir giriş yapan mutlu şehir Üsküdar, dünyada sanatın yükseldiği ve etkinliklerin çoğaldığı bu dönemde, sanatı desteklenmesi gereken önemli bir alan olarak görüyor. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen tarafından sanatçılara verilen destek, toplum içinde güzellik duygusunu, üreticiliği ve kültürel anlamda gücü geliştiren bir unsur olarak öne çıkıyor.


Yeni kültür-sanat sezonunu dolu dolu geçiren Üsküdarlılar, her ay birbirinden değerli isimlerin ağırlandığı etkinliklere ailece katılmanın heyecanını yaşıyor. Gençler, çocuklar, engelli bireyler de unutulmuyor ve sanat adına iş birlikleri bu bağlamda da ilerlemeye devam ediyor.


Tasarımın, sanatın ve kültürün tüm topluma yayılması, Yerli ve yerel sanatçıların hak ettikleri değerlere ulaşması ve birlikte yapılan tüm sanatsal faaliyetlerin bütünleşmesini hedefleyen bir belediye başkanı olarak Hilmi Türkmen, tasarım ve sanata gönülden desteğini, çağdaş ve modern Türk sanatlarına ve tanıtımına getirdiği yenilikçi yaklaşımlar ile ülkemiz sanatçılarının hak ettikleri saygıyı görmelerini sağlıyor.


İlgili Sayfalar