Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var | Kuzguncuk Tasarım Pazarı ile Kadın Emeğine Destek

KUZGUNCUK TASARIM PAZARI
İLE KADIN EMEĞİNE DESTEK


Teşvik eden, destekleyen ve istihdam oluşturan Üsküdar Belediyesi, iyi ki Üsküdar var! platformu ve sektöre ilham Üsküdar markası ile topluma fayda sağlayan tasarımcı ve sanatçı iş birliklerine devam ediyor.

Üsküdar Belediyesi ile Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve iyi ki Üsküdar var! platformu, ekonomide ve tasarımda kadının emeğine, gücüne sonuna kadar destek verip onları bir araya getirmekten büyük mutluluk duyuyor. Bu hedef doğrultusunda Üsküdar, sahip olduğu insani, şehirli ve evrensel değerler ve iyilik sever halkı ile projeler üretiyor, iş birlikleri yapıyor, etkinlikler düzenliyor, topluma faydalı kampanyaları gerçekleştiriyor.
“İyilik için tasarımın gücü” sloganıyla kadınlarımızın el emeği göz nuru ürünlerini halk ile buluşturan etkinlilerde katılımcılar, paydaşlar ile bir araya gelerek önümüzdeki dönemde bu faaliyetleri, girişimleri ve iş birliklerini çoğaltmak, kadınların iş hayatında yarattıkları katma değeri artırmak için elinden gelenin en iyisini yapıyor. Mutlu şehrin tasarımcı ve sanatçıları, Üsküdar’ın en ilham verici semtlerinden biri olan Kuzguncuk’ta buluştu. 21-22 Temmuz tarihlerinde düzenlenen Kuzguncuk Tasarım Pazarı; sevgi, umut ve mutluluk ile birliktelik kültürünü bir arada yaşattı, bu defa kadın emeğine destek için hafta sonuna damgasını vurdu. Etkinlikte tasarımcı ve sanatçı elinden yüzlerce farklı ürün sergilenip iyilik adına satışa sunuldu.
Sevgi ve heyecan ile çalışan 30’dan fazla tasarımcı ve sanatçı, bir misyon ve hedef için bir araya gelip #BenDeBuradayım diyerek mutlu şehir Üsküdar’da iyilik için tasarımı ve herkes için ulaşılabilir sanatı geleceğe taşımak için hareket etti. Mutlu Şehir Değişim ve Dönüşüm Hareketi ile topluma faydalı iyilik projelerini hayata geçiren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile etkinlikte buluşan tasarımcı ve sanatçılar halk ile birlikte ‘iyilik için tasarımın gücü’ diyerek alışverişi mutluluğa çevirin mesajı verdiler.
İlgili Sayfalar