Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var | İyilik Yeni Sezonda da Üsküdar Dükkanda

İYİLİK YENİ SEZONDA DA ÜSKÜDAR DÜKKAN’DA

Üsküdar Belediyesi’nin desteği ve iyi ki Üsküdar var! platformunun çalışmaları sonucu hayata geçirilen Üsküdar Dükkan’ın kapıları her gün iyiliğe açılıyor. Açılışını Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in gerçekleştirdiği mağazada, Üsküdar markası altında 60’ı aşkın markanın çalışmalarının da içinde yer aldığı 300’den fazla ürün vitrine taşınıyor.


Proje ilk olarak 1,5 yıl önce Bağlarbaşı’nda, Nevmekan’da insanlarla buluşturulmuştu. Dünyada ve Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen bir konseptle Üsküdar markası yeni mağazasına kavuştuğundan beri Üsküdarlıların ürünlere ilgisi oldukça büyük. Sanatçıları, tasarımcıları ve markaları destekleyen Üsküdar Dükkan, sonsuz iyilik fikri ile açıldı. Üsküdar Belediyesi’nin herhangi bir kâr amacı gütmediği ve sosyal sorumluluğun merkezde olduğu projeden elde edilen gelir yeni iyilik projelerine kaynak sağlıyor, böylece alışveriş keyfi iyiliğe dönüşüyor.
Mağaza, aynı zamanda Üsküdarlılar’ın uzun süredir severek katıldığı ve bu konsepti destekleyen pop-up etkinliklere ve atölye çalışmalarına da ev sahipliği yapıyor. Çalışmalar tamamen sosyal sorumluluk projesi olarak hayat geçirilen “Bugün Bir İyilik Yap”, alınan ürünün ikincisinin ihtiyacı olan birine bağışlandığı “Bir Sana Bir Bana” kampanyası, sanatçıyı, tasarımcıyı ve markasını destekleyen “Tasarımcı İş Birlikleri” projesi ve çeşitli sebeplerle kullanılan brandalardan elde edilen çantaların üretildiği “Mutlu Şehir Değişim ve Dönüşüm” kampanyası olarak dört kategori altında sunuluyor. Üsküdar Dükkan, yeni sezonda da kalplere iyilikle dokunmaya devam edecek.İlgili Sayfalar