Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var | Hilmi Türkmen'den Yerel Tasarımcıya Destek


ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ TÜRKMEN’DEN YEREL TASARIMCIYA DESTEK


Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, siyaset üstü kişiliği, kültür-sanat hayatına verdiği destekle tanınan, örnek alınan bir yönetici. Başkan Hilmi Türkmen, daha önce katıldığı etkinliklerde Üsküdar ve kültür-sanatı yan yana getiren ifadeleriyle sık sık karşımıza çıkmıştı.


Üsküdar’ın ruhunda, tarihinde hamurunda sanat var” diyen Başkan Hilmi Türkmen, sanata, sanatçıya ve zanaatkara destek vermeye devam ediyor. Beylerbeyi’nde yer alan Peray Atölye’yi bizzat ziyaret eden Başkan Hilmi Türkmen, atölye sahibi Peray Güzel ile sohbet ederek sanatçının tasarımlarını yerinde inceledi.


Yıllardır kuyumculuk sektörünün farklı alanlarında eğitimler alıp çalışmalar yaptıktan sonra sonunda kendi atölyesini kuran, Üsküdar markası için de çalışmalar hazırlayan Güzel, Başkan Hilmi Türkmen’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


İyiliğe endeksli çalışma modeliyle herkesi etkileyen Üsküdar markasının tasarım ekibiyle de sık sık bir araya gelen Başkan Hilmi Türkmen’in bu anlamlı ziyareti, yerel tasarımcılara destek vermek adına herkes için ilham vericiydi.

İlgili Sayfalar