Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var | Bağlarbaşı’nda Tasarım Pazarı Coşkusu

BAĞLARBAŞI’NDA TASARIM PAZARI COŞKUSU

Üsküdar Belediyesi desteği ile Üsküdar’da düzenlenen tasarım ve alışveriş̧ buluşmaları artık herkesin severek takip ettiği bir gelenek haline geldi. Bu etkinliklerin altıncısı 27-29 Temmuz tarihleri arasında Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nin bahçesinde Üsküdarlıların geniş̧ katılımıyla düzenlendi.


Farklı tasarımcıların stantlarına
ev sahipliği yapan Bağlarbaşı Tasarım Pazarı, şehrin en sıcak
ve samimi etkinliklerinden birine dönüştü. Sosyal sorumluluğa ve toplumsal duyarlılığa güç vermek isteyen katılımcılar kısa sürede alanı doldurdu. Genç tasarımcıların, her yaştan girişimcinin ve sanatçıların koleksiyonlarına yer veren, moda aksesuarlarından dekoratif objelere, tasarımcı elinden özel ürünlerden mutlu şehir hediyelerine ve çantalarına kadar geniş̧ bir ürün yelpazesiyle açılan stantlar büyük ilgi gördü.


Üç gün süren tasarım pazarı boyunca birbirinden renkli etkinlikler düzenlendi. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in bizzat katılımcılarla buluştuğu etkinlikte, tasarımcı elinden yüzlerce ürün özel bir amaçla, Nijer’de açılacak su kuyusu için satışa sunuldu.


Değerli Eşya Dükkanı ile kol saatleri, daktilolar, kitaplar ve birçok değerli eşya iyilik için açık artırmaya çıkarıldı. Tasarım pazarının ikinci gününde Nevmekan Sergi Salonu’nda Ahmet Öğreten ve öğrencilerinin eserlerinden oluşan suluboya resim sergisi ziyarete açıldı. Etkinliğin son gününde ise müzikli masal etkinliği büyük küçük demeden herkesi bir araya getirdi.


İlgili Sayfalar