Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var | Oyuncu Zeynep Beşerler'den Cana Can Kat Kampanyasına Tam Destek!


OYUNCU ZEYNEP BEŞERLER'DEN CANA CAN KAT KAMPANYASINA TAM DESTEK!


Üsküdar Belediyesi’nin desteği ile İyi Ki Üsküdar Var! platformu, hayatimiziyiliksaglik.com sitesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Üyesi ve Karaciğer Nakil Ünitesi Sorumlusu Prof. Dr. Ender Dulundu ve Kanope Marmara Üniversitesi Öğrenci Kulübü iş birliği ile yürütülmeye başlayan “Cana Can Kat, Organ Bağışına Destek Ol” kampanyası, ses getirmeye devam ediyor.

Organ bağışı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla 2017 yılının son aylarında hayata geçirilen ve Türkiye genelinde yürütülecek kampanyanın en büyük destekçilerinden biri olan oyuncu Zeynep Beşerler Haber Üsküdar Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sebahat Bağbars’ın sorularını yanıtladı. İyi Ki Üsküdar Var! platformuna böyle bir projeyi başlattığı için teşekkür eden oyuncu, ‟Bir kişinin bile hayatına dokunabilirsek ne mutlu bize!” diyor.

Beşerler, ‟Beni böyle bir projeye dahil ettiğiniz için öncelikle ben size teşekkür ederim. Ülkemizde organ bağışı ile ilgili yapılan her proje benim gözümde altın değeri taşımakta. Keşke organ bağışı konusunda yeteri kadar bilinçli olsak da bu projelere hiç gerek kalmasa!” sözleriyle duygularını dile getiriyor. Ülkemizde bu kadar yetenekli ve başarılı doktorlar varken organ bağışının yetersizliği yüzünden insanların hayatını kaybediyor olmasını çok üzücü olarak değerlendiren Beşerler, “Cana Can Kat” kampanyasından yıllar önce bir bağışçı olmaya karar vermiş:

‟Ben bundan uzun yıllar önce bağışladım organlarımı. Bir gazetede organ bağışı beklerken yaşamını yitiren bir gencin hikayesini okuduğumda çok etkilenmiştim ve bağışlamıştım. Daha sonra Erzurum’da katıldığımız bir organ bağışı sempozyumunda 3-4 yaşlarındaki bir bebeğin hayatını kaybetmesi sonucu bağışlanan organlarının 1 yaşındaki bebeğe nasıl yeni bir hayat umudu olduğuna tanık oldum. O gün benim için gerçekten inanılmaz duygusal ve bir o kadar da huzurlu bir gündü!”

İlgili Sayfalar