Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var! | Şimdi Masalları ve Sevgiyi Paylaşma Zamanı


ŞİMDİ MASALLARI VE SEVGİYİ PAYLAŞMA ZAMANI


İyi ki Üsküdar Var! Platformu gönüllülerinden Sebahat Bağbars, hem masal anlatıyor hem de kocaman kalpli minikleri ‟Sevgi Kutusu” etkinliği ile iyiliğe dahil ediyor. İyi ki Üsküdar Var Platformu’nun yaklaşık iki yıl önce başlattığı ‟Sevgi Kutusu” sosyal sorumluluk projesi, iki aydır ‟Sebahat Bağbars’la Yaşaşsın Masal” etkinliği kapsamında minik yürekler ve aileleri ile buluşuyor.


Çocuklar bu buluşmalarda başta iyiliği paylaşmak olmak üzere birçok önemli konuyla temas ediyor. İyi ki Üsküdar Var! platformu ve Üsküdar Belediyesi desteği ile hayata geçirilen etkinliğin bu seferki hedefi Şanlıurfa, Harran’da hayata geçirilen önemli bir kampanyaydı.


7 Nisan Cumartesi günü Nev Galeri’de gerçekleştirilen etkinliğin otizmli çocuk misafirleri de vardı. Sebahat Bağbars, masal öncesinde ‟Otizm Farkındalık Ayı” nedeniyle çocuklara otizmle ilgili bilgiler verdi.


Çocuklar masal etkinliği sonrasında, Harran’da anaokullarının sayısını artırmak için başlatılan ‟Şimdi Okul Zamanı, El Ele Eğitimli Nesillere” projesine destek vermek için Bağbars’la beraber Sevgi Kutuları’nı süslediler. Çocuklar resimli mektuplarıyla birlikte evlerinden getirdikleri kitap ve oyuncakları da bu kutulara eklediler.

İlgili Sayfalar