Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var! | Sevgi Kutuları Diyarbakır'a Ulaştı!


SEVGİ KUTULARI DİYARBAKIR'A ULAŞTI!
İyilik Gönüllümüz Hayganuş Gündüz'ün Anısına...Geçen ay kaybettiğimiz İyi Ki Üsküdar Var! platformu gönüllüsü Hayganuş Gündüz'ün oğlu Agop Gündüz, annesinin vefatı sonrası onun anısına “Sevgi Kutusu” projemize anlamlı bir destek verdi. Gündüz, kendisine platform olarak önerdiğimiz Diyarbakır’daki Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda okuyan ihtiyaç sahibi 48 çocuğa destek olmak amacıyla hazırladığı ayakkabıları platformumuza ulaştırdı.


Üsküdar Belediyesi’nin desteği ile hazırlanan koliler titizlikle adresine ulaştırıldı. İyi Ki Üsküdar Var! platformundan Sebahat Bağbars’la bağlantı kuran Diyarbakır’daki Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Beden Öğretmeni Bilal Yakut, öğretmenlik yaptığı okulda sadece beden eğitim dersleri vermiyor aynı zamanda kendi kurduğu kadın futbol takımının da antrenörlüğünü yapıyor:


“Bir kız çocuğunu, bir kadını en iyi kadınlar, annelerimiz anlar! Ben de elimden geldiğince kız çocuklarım başta olmak üzere tüm çocuklarımın iyi eğitim alması ve meslek sahibi olabilmeleri için uğraşıyorum. Fakat maddi yetersizlikler birçok yönden önümüzde engel. Ben de sizlerle bağlantı kurarak maddi durumu kötü olan öğrencilerime destek olabilecek insanlarla bağlantı kurmaya çalışıyorum. En büyük çabam da kız çocukların eğitimden mahrum kalmaması! Özellikle antrenman yaparken eşofmana, spor ayakkabıya, topa; kış aylarında da ayakkabı, mont gibi sıcak tutacak eşyalara ihtiyacımız oluyor.”


Siz De Çocuklarımıza Destek Sunabilir ve Bu İyiliğe Ortak Olabilirsiniz:
Adres:
Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu
Şehitlik Mahallesi, Yenişehir, Diyarbakır


İlgili Sayfalar