Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var | Sebahat Bağbars ile Yaşasın Masal


ÇOCUKLARLA İYİLİK DOLU BİR GÜN:
SEBAHAT BAĞBARS İLE YAŞASIN MASAL!


İyi Ki Üsküdar Var! platformu çocuklara özel etkinlikleri hayata geçirmeye devam ediyor. Platform gönüllülerinden Sebahat Bağbars’ın rehberliğinde 17 Şubat tarihinde Nev Galeri’de gerçekleştirilen “Yaşasın Masal” etkinliği, miniklerin sevgisini kazandı.


Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in de ziyaret ettiği etkinlikte renkli anlar yaşandı. Etkinliğin açılışında konuşan Bağbars, “Korkma ve Susma” mesajı ile herkesin kalbinde yara açan çocuk istismarı ve tacizi konusuna dikkat çekti. Etkinlik ‟Yeşil Dev Masalı” ve ardından gerçekleştirilen “Sevgi Kutusu Atölyesi” ile devam etti.


Bu atölye ile çocuklara iyilik yapmanın önemi, paylaşmanın değeri, tanımadığı akranlarıyla hediyeleşmeleri gibi güzel mesajlar verildi. Çocuklarla birlikte hazırlanan kutulara İyi Ki Üsküdar Var! platformunun tasarımcıları tarafından üretilen hediyeler, illüstratör Hülya Yavuz Öden’in hazırladığı Üsküdar Defteri konuldu. Sevgi Kutuları aynı zamanda etkinliğe katılan çocuklara da hediye edildi. Çocuklar kendi yazdıkları ve resimledikleri notları da kutulara ekleyerek ‟Üsküdar’da seni düşünen bir kalp var” dediler.

İlgili Sayfalar