Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var! | Otizmlilerin Yanındayız


OTİZMİN FARKINDAYIZ
OTİZMLİLERİN YANINDAYIZ!


Üsküdar Belediyesi, “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” dolayısıyla “Farklılıkların Farkındayız” diyerek Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nin bahçesinde halka açık özel bir buluşma gerçekleştirdi. İyi ki Üsküdar Var! platformu da bu buluşmaya Mini Tasarım Pazarı ve Mutlu Şehir Seramik ve Origami Atölyeleri ile destek verdi.

Renkli görüntülere sahne olan etkinlik kortej yürüyüşüyle başladı. Çocuklar için origami ve ebru atölyelerin kurulduğu aktivite alanında; yüz boyama, palyaço gösterileri, el izi baskı gibi birtakım etkinlikler de düzenlendi.


Otizmli çocuklar ve ailelerinin ağırlandığı etkinlikte down sendromlu minikler, arkadaşlarına sahneye mehter takımı olarak çıkarak destek verdiler. Nasreddin Hoca’dan Karagöz ve Hacivat’a ve Keloğlan’a kadar birçok karakter buluşmaya renk kattı.


Üsküdar’da bulunan Barbaros Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Uygulama Merkezi’nin de stant açarak destek verdiği ve tüm çocukların keyifli vakit geçirdiği buluşmada otizme dikkat çekildi. Engelsiz Yaşam Müzik Korosu’nun da sahne aldığı etkinliğe çok sayıda vatandaş katıldı.

İlgili Sayfalar