Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var | Meme Kanserine Karşı Ortak Bilinç

MEME KANSERİNE KARŞI ORTAK BİLİNÇ

Üsküdar Belediyesi’nin desteği ile iyi ki Üsküdar var! platformu olarak, Ekim ayıyla birlikte önemli bir konuyu yeniden gündemimize aldık: Meme kanseri. Konuyla ilgili daha önce de iş birliği yaptığımız Uludağ Onkoloji Dayanışma Derneği (ONKODAY) üyeleri ile bu farkındalık ayında daha geniş kapsamlı ve ilgi çekici bir etkinlik planladık.


Yıl boyunca tüm Üsküdarlıları kucaklayan sosyal sorumluluk projeleri ve iyilik buluşmalarıyla dikkatleri üzerine çeken iyi ki Üsküdar var! platformu, etkinlik boyunca özel bir sergilikte katılımcılarla buluşarak herkesi iyilik elçisi olmaya davet etti.


Etkinliğin anısına hazırlanan özel pano da yine katılımcılar tarafından imzalandı, hatıra fotoğrafları çekildi. Nev Meydan’da toplanan Üsküdarlılar ve dernek üyeleri bir araya gelerek kurdele figürü oluşturdular ve bu özel an havadan görüntülenerek kaydedildi. “El Ele Daha Güçlüyüz!” sloganıyla duyurulan etkinlikte, meme kanseri konusunda ortak bir bilinç oluşturmak için bilgilendirme çalışmaları yapıldı. Birlikte kenetlendiğimiz bu özel günde kadınlarımıza yalnız olmadıklarını hissettirebildiysek ne mutlu bize!

ÜNLÜ MODACI ÖZLEM SÜER’DEN TAM DESTEK!

İyi ki Üsküdar var! platformu toplumsal faydayı göz önünde bulundurduğu etkinlerine yıl boyu devam ediyor. İyilik projelerinin toplumda daha görünür kılınması, daha çok kalbe dokunulması amacıyla ünlü isimleri de yanına alan iyi ki Üsküdar var! platformu, bu defa ünlü moda tasarımcısı Özlem Süer’in desteğini aldı. “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” kapsamında Üsküdar’daki projemize güç katan Süer, bunun yanında “El Ele Daha Güçlüyüz!” adlı kampanyamız adına özel bir video çekimine katıldı. Objektiften seslenen başarılı modacı, #BenDeBuradayım diyerek kampanyamıza destek verdi ve kadınlarımızın yanında olduğunu duyurdu.

İlgili Sayfalar