Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var | İsmek Kurslarından Tasarım Dünyasına

İSMEK KURSLARINDAN TASARIM DÜNYASINA


Üsküdarlı Kadınlarımız Üretiyor
Üsküdar Belediyesi’nin desteği ile faaliyetlerini sürdüren iyi ki Üsküdar var! platformunun bağımsız tasarımcılara ve zanaatkarlara desteği sürüyor. İSMEK kurslarında öğrenmeye başladıkları zanaatlara kendi yorumlarını katarak üretmeye devam eden bağımsız tasarımcılar, birbirinden farklı ve şık ürünlerle karşımızda.


Yolları İSMEK kurslarıyla kesişen Üsküdarlı kadınlar şimdi kendi markalarını oluşturmanın ve büyük hedeflere yürümenin peşinde. Reyhan Pullukçu, Hülya Ceylan, Nurhan Şerif, Nurdan Kibar, Müzeyyen Gölvan, Çiçek Sönmez ve Sevgi Demirel üreten ve tasarlayan ellerden bazıları. Bir araya gelerek kurdukları tasarım grubuyla fark yaratmaya çalışıyorlar.


Farklılıkların ahengini yakalamak, kalıcı tasarımlar sunarak uzun süreli kullanımı sağlamak ve böylece doğaya saygı duymak, paylaşım ekonomisine değer katmak, bu ekibin öncelikli amaçları arasında yer alıyor. Onlar her konuda desen çalışıyor ve kendi yorumlarıyla var olmak istiyorlar.


Mitoloji, mimari eserler, geleneksel detaylar
gibi oldukça zengin bir alandan beslenen kadınlarımız, genel ahlak ve toplum sağlığını olumlu etkileyecek çalışmalara katılmaya özen gösteriyorlar. Üsküdarlı kadınlarımızın ilham verici tasarım hikayeleri, yeni yeteneklere örnek teşkil ediyor ve Üsküdar’ın çok katılımcılı tasarım başkenti olma hedefine katkı sağlıyor.


İlgili Sayfalar