Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var | Engelleri Aşmak ve Cana Can Katmak İçin El Ele

ENGELLERİ AŞMAK VE CANA CAN KATMAK İÇİN EL ELE

İyi ki Üsküdar Var! platformu, Üsküdar Belediyesi desteği ile organ bağışı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçirdiği ‟Cana Can Kat, Kan ve Organ Bağışına Destek Ver!” projesi kapsamında ve Engelliler Haftası dolayısıyla, 11 Mayıs Pazartesi günü Engelli Hakları Federasyonu ile özel bir sempozyum düzenlendi.Herkesin katılımına açık olan etkinlik, alanında uzman konukların konuşmacı olarak yer aldığı sempozyumla başladı. Sempozyumda, T.C. Sağlık Bakanlığı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Op. Dr. Tevfik Kıvılcım Uprak, organ naklinin önemini ve tıbbi yönünü anlattı.Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Korcan Yüksel ve Uzman Fizyoterapist Çiğdem Kılıç Tümen, engellilerin ortopedik sorunları ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler vererek katılımcıların sorularını yanıtladı.

Engelliler Haftası'na özel düzenlenen etkinliğin katılımcıları, ‟Sanatla Engelleri Aşıyoruz!” sloganıyla etkinlik alanında düzenlenen çamur, origami gibi farklı atölye çalışmalarına katılma fırsatı buldu.

Çoklu engelliler için yürüttüğü çalışmalarla bilinen Ayşe Nurtaç Sözbir Günebakan Çok Engelli Görmeyen Çocuklar ve Ailelerine Destek Derneği’nin desteği ile etkinliğe katılan Ferhat Aykut ve Oktay Türkmen etkinlikte sahne alarak şarkı söylediler. Günün sonunda Engelli Hakları Federasyonu üyeleri ve bazı katılımcılar, organlarını bağışlayarak bu önemli sosyal sorumluluk projesine destek vererek cana can kattılar.


İlgili Sayfalar