Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var! | Cana Can Kat Projesi Kızılay


CANA CAN KAT PROJESİNDE KIZILAY'LA EL ELE VERDİK!


Üsküdar Belediyesi’nin ve İyi Ki Üsküdar Var! platformunun desteklediği “Cana Can Kat, Organ Bağışına Destek Ver” sosyal sorumluluk projesi, Türk Kızılay’ı ile şimdi daha çok insana umut olabilmek için büyüyor. Bu güzel iş birliğinin ilk buluşması Marmara İlahiyat Fakültesi’nde düzenlenen bir panelle gerçekleştirildi.

Halka açık düzenlenen panelin konuşmacıları sırasıyla Prof. Dr. Hasan Hacak, Prof. Dr. Ender Dulundu, Dr. Merve Özdemir Özaykal, Doç. Dr. Gürkan Sert, Kızılay’dan Hüseyin Uysal, Kanope Marmara’dan Nazlı Zorlu ve İyi Ki Üsküdar Var! platformundan Şebnem Çetinoğlu oldu. Panelde yapılan sunum ve konuşmalarla kan ve organ bağışının önemine dikkat çekildi. Panel sonunda ise katılımcıların sorduğu sorular yanıtlandı.

Türkiye’nin en önemli kurumlarından biri olan Türk Kızılay’ı ile yapılan görüşmeler sonucunda, Üsküdar Belediyesi’nin desteğiyle İyi Ki Üsküdar Var Platformu'nun kurumsal sosyal sorumluluk adımlarından biri olarak ön plana çıkan proje kapsamında organ bağışının yanı sıra kan bağışı konusunda da çalışmalar yapılacak. Buna yönelik alınan kararla projenin adı “Cana Can Kat, Kan ve Organ Bağışına Destek Ver” olarak güncellendi. Bu kapsamda sosyal sorumluluk projemizi destekleyenler yaşarken kan vererek, öldükten sonra da organlarınızı bağışlayarak cana can katacaklar

İlgili Sayfalar