Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var! | Cana Can Kat


CANA CAN KAT ORGAN BAĞIŞINA DESTEK VER!


Cana Can Kat kampanyasıyla amacımız, organ bağışının önemini sadece Organ Bağışı Haftası’nda vurgulamak değil, yılın 12 ayına yaymak, ‟Üsküdar’da seni düşünen bir kalp var” diyerek organ bağışı bekleyenlere ve yakınlarına ‟Umudunu kesme” mesajı vermek. Doğru bilinen yanlışları ortadan kaldırarak organ bağışı konusunda farkındalık yaratmak!

ORGAN BAĞIŞINDA UMUDUNU KESME!
CANA CAN KAT!


Türkiye’de organ bağışı ve nakil sayılarının yetersizliği son dönemde organ yetmezliği sebebiyle tedavi görmekte olan birçok hastanın organ beklerken hayatını kaybetmesine neden oluyor. Ülkemizde her yıl 3-9 Kasım tarihleri arasında Organ ve Doku Bağışı haftası kutlanıyor. İyi Ki Üsküdar Var! platformu, son olarak Kartal Bebek ile dikkat çeken bu konuyu sürekli gündemde tutmak ve farkındalığı artırmak için yeni projeler tasarlıyor.


Organ bağışının önemini sadece Organ Bağışı Haftası’nda değil, yılın 12 ayına yaymak, ‟Üsküdar’da seni düşünen bir kalp var” diyerek organ bağışı bekleyenlere ve yakınlarına ‟Umudunu kesme!” mesajı vermek için harekete geçen İyi Ki Üsküdar Var! platformu; ‟Cana Can Kat!” adlı iyilik ve sosyal sorumluluk projesi ile Üsküdar’da hizmet veren diyaliz merkezlerinde tedavi gören hasta ve yakınlarına moral ziyareti gerçekleştirdi.


Ziyaretlerde, seramik sanatçısı Fatoş Büyüker’in organ bağışına dikkat çekmek için özel olarak tasarladığı seramik eserler diyaliz hastalarına hediye edildi. Büyüker, projeye özel tasarladığı çalışmalarında organ bağışı sürecinin öncesi ve sonrasını yorumladı. Umudun yüklendiği gül yaprakları ve uzun ömrü simgeleyen çınar yaprağı, kalp simgesi ile bütünleşerek organ bağışı bekleyenlere ve yakınlarına umut mesajını veriyor.


Gerçekleştirilen video çekimi ile konunun sosyal medyada da gündemde tutulması için bir farkındalık zinciri oluşturuldu. Mesaj çok açık ve netti: Yılda 1 milyonda 6 kişi organ bağışı yapıyor. Sen kaçıncısın?


İlgili Sayfalar