Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var! | Brandweek


İYİLİĞİN YÜKSELİŞİ
ETKİNLİKLERDE SOSYAL SORUMLULUK DÖNEMİ


Her bireyin benliğinde taşıdığı ve dünyayı değiştirme yolunda yaratabileceği farklara inanan, söz konusu değişimin çok daha büyük ve kolektif bir sorumluluk anlayışı ve bakış açısı ile gerçekleşeceği fikrinden yola çıkan İyi Ki Üsküdar Var! platformu, bu sorumluluğu önce kendisi yükleniyor; hem hayata geçirdiği iyilik markası hem de toplumun tüm farklı seslerini kucaklayan etkinlikleriyle ilham ve umut verici modeller ile uygulamalar ortaya koyuyor.


Tematik etkinliklerin tasarımında tüm aşamalarda şehirsel ve evrensel değerlerin yanında ekolojik, ekonomik ve sosyal dinamikler de göz önüne alınıyor; tüm işleyiş ve süreçlerin yönetimi bu düzlemde kurgulanıyor. Geleceği iyileştiren sürdürülebilir bir yaklaşımla insanların ve doğanın harmoni içerisinde yaşadığı, mekan ve insan ilişkisinde şehirlerin geleceğini de değiştirme amacı taşıyan Türkiye’nin en ‟iyi” sosyal sorumluluk projelerini ve etkinliklerini gerçekleştiren İyi Ki Üsküdar Var! platformu, iyiliği zamansız bir moda akımı gibi ele alıyor ve insan olmanın merkezinde yeniden konumlandırıyor.


İYİLİĞİN MARKASI, BRAND WEEK ISTANBUL İLE DÜNYAYA AÇILDI
Üsküdar Belediyesi ve Belediye Başkanı Hilmi Türkmen tarafından desteklenen, iyilik projeleri üreterek topluma fayda sağlamak amacıyla profesyonellerin ve gönüllülerin el ele verdiği, paraya temas edilmeden, üreterek, alışveriş yaparak ve sosyal sorumluluk projeleri geliştirerek iyilik yapmaya teşvik eden İyi Ki Üsküdar Var! platformu, aldığı desteği üretmek, fayda oluşturacak projeler geliştirmek ve insanlara “alışveriş yaparak iyilik yapabilme” imkanı sunmak amacıyla tasarlanmış bir alt yapıya sahip.

İyilik misyonunu farklı alanlara ve prestijli organizasyonlara taşıyan platform, 6 – 10 Kasım tarihleri arasında Zorlu PSM’de gerçekleştirilen "Brand Week Istanbul"da yer alan “Kalp Noktası”nda iyiliği herkese ulaştırdı. “Mutlu Şehir Değişim ve Dönüşüm” projesi kapsamında Üsküdar Belediyesi’nin çeşitli etkinliklerinde tanıtım için kullandığı brandalardan elde edilen çanta ve aksesuarların iyiliğe dönüştürülme hikayesi yerli ve yabancı yüzlerce katılımcı ile paylaşıldı.


Brand Week Istanbul’da dünyaya açılan iyiliğin kampanyası ‟İyilik İçin Tasarımın Gücü” ve ‟İyiliği Alışverişe Çevirin” konsept sunumlarıyla başladı. Tüm ziyaretçilere Üsküdar markasının çalışma modeli ve ‟Sonsuz İyilik Formülü” anlatıldı. Etkinliğin diğer gününde ise “Mutlu Şehir Değişim ve Dönüşüm” projesi katılımcılarla buluşturuldu. Brandalardan dönüştürülen çanta ve aksesuarların hikayesi büyük ilgi gördü.


ÜNLÜ İSİMLERDEN ORTAK İYİLİK MESAJI
Üsküdar Belediyesi’nin desteğiyle yaklaşık iki yıldır sosyal sorumluluk ve iyilik projeleri üreten İyi Ki Üsküdar Var! platformunun Brand Week Istanbul buluşmasında yer alan standı ziyaretçi akınına uğradı. Organizasyona katılan pek çok ünlü isim Kalp Noktası standına uğrayarak İyi Ki Üsküdar Var! platformuyla tanıştı. “Mutlu Şehir Değişim ve Dönüşüm” projesi hakkında bilgi alan ünlüler kendilerine hediye edilen dönüşüm çantalarıyla poz verdi.


Daha önce Üsküdar’daki Gönüllü Merkezi’ni ziyaret eden başarılı gazeteci Ayşe Arman, iyilik projelerine desteğini yineledi ve Üsküdar’ın diğer semtlere de örnek olması temennisiyle ‟İyi Ki Üsküdar Var!” dedi. Üsküdar markasının “Bir Sana Bir Bana” kampanyası için çanta tasarlayan oyuncu Sedef Avcı da platformun Zorlu PSM’deki standını ziyaret edenler arasındaydı. Şarkıcı Seçkin Piriler, reklamcı Levent Erden, oyuncu Celil Nalçakan ve ünlü şef Arda Türkmen iyiliğe açık destek veren diğer ünlü isimler arasındaydı.


BLOGOSFERİN İYİLİK ELÇİLERİ ÜSKÜDAR MARKASI İLE YAN YANA
Sevginin ve iyiliğin sembolü Üsküdar markası, arkasında farklı disiplinlerden gelen onlarca gönüllüden güç alıyor. Blogosferin en sevilen isimleri ile iyilik adına ortak projeler geliştiren ve çeşitli alanlarda iş birliği yapan İyi Ki Üsküdar Var! platformunun Brand Week Istanbul çıkarmasında bloggerların buluşması vardı. Aile ve çocuk temalı etkinlik ve organizasyonlarda aktif rol alan Mutlu Şehir Anneleri, iyiliğin elçileri olarak bir araya geldi.


YENİ GÖNÜLLÜLER, İYİLİK İÇİN ATAN YENİ KALPLER
Birlikte hareket eden, yaşadığı şehre ve dünyaya sahip çıkan, toplumsal değerlere saygılı, farklı ve yeni ihtiyaçlara yanıt veren tasarımcılar, sanatçılar ve gönüllülerin bir araya geldiği İyi Ki Üsküdar Var! platformunda tek amaç iyilik. Brand Week Istanbul ile sesini daha geniş bir kitleye duyuran platform, Zorlu PSM’de kurduğu Kalp Noktası standı ile yüzlerce kalbe daha dokunmayı başardı.


Kalp Noktası’na gelerek Üsküdar’da başlayan ve şehre yayılan iyilik hareketini keşfeden ziyaretçiler, hem Üsküdar markası ve iyilik organizasyonları hakkında bilgi aldı hem de iyiliğin yeni yıldızlarına dönüştü. Her katılımcı ile özel olarak ilgilenen İyi Ki Üsküdar Var! gönüllüleri, farkındalık çemberini genişleterek iyiliğin platformuna yeni gönüllüler kazandırdı.

İlgili Sayfalar