Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var | Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'den İyilik Ayracı


ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ TÜRKMEN’DEN İYİLİK AYRACI!


Üç yılı aşkın sürede sayısız projeye, 300 milyon TL’den fazla yatırıma ve şehrin çehresini dönüştüren bir yenilenme hareketine imza atan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen; siyaset üstü kişiliği, sosyal kimliği, kültür ve sanata olan düşkünlüğü ile de gerçek bir rol model olarak karşımızda.


İyi Ki Üsküdar Var! platformunun düzenlediği, hayatın her alanında iz bırakan sosyal sorumluluk projelerine ve etkinliklerine destek veren Başkan Türkmen, 2017 Mayıs ayında Üsküdar Belediyesi ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Üsküdar Bilim ve Sanat Şenliği'ne de bizzat katılmış ve Aziz Mahmut Hüdai Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin standında bir ebru çalışması yapmıştı.


İyi Ki Üsküdar Var! platformu tasarım ekibi, Başkan Türkmen’in kendi elleriyle hazırladığı ebru çalışmasını şimdi sanatsal kitap ayraçlarına dönüştürdü. Yerel tasarımcıları, sanatçıları ve ürünlerini destekleyen platform, bu defa sanatçı Funda Aslı Sezen ile iş birliği yaptı. Sezen’in özel olarak çalıştığı minik objelerle zenginleşen ebru ayraçları, iyiliğin sembolü Üsküdar Dükkan’da satışa sunuluyor. İyilik ayraçlarından elde edilecek gelirle, sosyal sorumluluk alanında çalışan dernek ve STK’lara destek sağlanacak.

İlgili Sayfalar