Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var! | Anneler Günü 2018

Bir Üsküdar Klasiği: Şehrin En Özel Anneler Günü Buluşması


Üsküdar Belediyesi’nin desteği ve Nar Bazaar iş birliği ile İyi ki Üsküdar Var! platformu tarafından hayata geçirilen şehrin en iyiAnneler Günü buluşması, 13 Mayıs Pazar günü, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi Meydanı’nda gerçekleştirildi.


Üsküdarlıların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, bu anlamlı günü kutlayarak AnnelerGünü’ne özel bir konuşma yaptı: ‟Peygamberimizin çok güzel bir hadisi var. 'Cennet, annelerin ayakları altındadır'. Başka hiçbir kesim, hiçbir sınıf ve grup için böyle bir söz yoktur. Demek ki aslında hem bu dünyada hem de öbür dünyada mutluluğu yakalamak için annemizi mutlu etsek, üzmesek yeterlidir. Tabii ki yılda bir gün değil, hayatımızın her gününü, her anını annelerimize borçluyuz.”


Organizasyon dolu dolu içeriğiyle katılımcılardan tam not aldı. Etkinlik alanında yer bulan, birbirinden güzel ürünlerin sosyal sorumluluk projeleri yararına satıldığı Tasarım Pazarı Üsküdarlıların büyük beğenisini kazandı. Açık büfe kahvaltı alanı, renkli oturma minderleri ve çeşitli standlarla keyif dolu bir gün paylaşıldı.


Etkinlikte müzik de unutulmadı. Sahneyi dolduran Asya Yakası isimli müzik grubu Üsküdarlılara gün boyu canlı müzik ziyafeti yaşattı. Etkinliğin sürprizleri bununla da bitmedi; güne özel bir defile de düzenlendi. Anneler ve çocukları, Üsküdar markası ve tasarımcı Seval Ergün Ertürk iş birliği ile tasarlanan özel çantaları taşıyarak podyumda yürüdü.Defilede sergilenen ve yaz sezonuna ait çantaların satışından elde edilecek gelir bir diyaliz makinesi alınması amacıyla bağışlanacak. Etkinlikte çocuklar da düşünülmüştü. Minikler origami ve karikatür atölyelerine katılarak doyasıya eğlendi.Kurulan özel alanda anneler çocuklarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi. Etkinliğin sonunda anneler için bir de özel hediye çekilişi yapıldı. Şehrin en iyi Anneler Günü buluşması, kurulan yepyeni dostluklar ve sıcacık anlarla sona erdi.İlgili Sayfalar