Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var | Mutlu Şehir Üsküdar Yaşam Modeli


MUTLU ŞEHİR ÜSKÜDAR YAŞAM MODELİ
‟İyi bir yaşam, herkese iyi gelen bir yaşamdır”Aileyle ve dostlarla bir araya gelip vakit geçirmek, sohbeti, lezzetli yiyecekleri, hayatı, iyiliği paylaşmak kültürümüzün temelini oluşturan kesitlerden. Şimdi toplumsal değerlerimizi durup hatırlamak gerek. Biraz yavaşlamak, küçük şeylerin değerini bilerek hayatın tadını sevdiklerimizle birlikte çıkarmak çok önemli.

İşin sırrı, ruhunuzu ve aklınızı yatıştıracak fiziksel aktiviteler yaparak pozitif olana odaklanmak, birbirimizi motive etmek, gülümsemek, gülümsetmek başkalarının da hayatında değer yaratabilmek ve hayatlarını kolaylaştırmak. Kısacası, hayatı açısıyla tatlısıyla iyilikle paylaşmak...

‟İyi bir yaşam, herkese iyi gelen bir yaşamdır” felsefesi ile yola çıkarak öncelikle insani değerleri, şehirli ve evrensel değerleri temel alan ‟Mutlu Şehir Üsküdar Yaşam Modeli”; merkezine sosyal sorumluluğu koyarak iyiliğe birlikte yükselme misyonu ile hareket eden, 7’den 70’e toplumun her kesimini kucaklayan, siyaset üstü, iyi niyetli ve samimi bir yaşam modeli.


İyi Ki Üsküdar Var! platformu tarafından hayata geçirilen ‟Mutlu Şehir Üsküdar Yaşam Modeli”; birey mutluluğunu amaçlayan, bunun ancak iyilik yaparak ve paylaşarak mümkün olduğuna inanan, kişinin dünya ve doğa ile uyumlu yaşamasını öneren, dünyanın sistemine ve akışına uygun davranmasını ve doğal yaşama saygı göstermesini, yalın ve sade bir hayat sürerek doğal ve gerekli olmayandan uzaklaşmasını salık veren bir yaşam kültürü sunuyor.

Özelikle iyilikte buluşmak, paylaşmak ve yardımlaşmak için empati duygusu ile hareket eden ve toplumun her kesiminden paydaşlarına fayda sağlama amacı ile kolektif bir bilinç ile hareket eden bir yaşam modeli bu. Kalplere dokunan ve ‟Kalpten Kalbe Sonsuz İyilik Formülü” ile yayılan, ‟Bugün Bir İyilik Yap!” teması ile iyiliğin yayılması konusunda ‟Kelebek Etkisi” yaratan ve iyiliğin dünya üzerinde kalbi atan her varlığın içinde olduğuna ve bulaşıcı olduğuna inanan insanların benimsediği bir model.