Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var - Mekan - İnsan | Gönüllü Merkezi AçılışıGÖNÜLLÜ MERKEZİ, KAPILARINI İYİLİĞİN ŞEHRİ ÜSKÜDAR’DA AÇTI

Mutlu değişim Üsküdar’da başladı. İyi Ki Üsküdar Var! platformu Gönüllü Merkezi açıldı. Bugün Bir İyilik Yap dükkanı, stüdyosu ve üretici çalışma alanlarıyla son derece inovatif bir atmosfer sunan bu merkez, sosyal anlamda yaşayan bir mekan.İyi Ki Üsküdar Var! projesinde yer alan herkes, daha mutlu bir yaşam konsepti ile hayatı iyilik üzerine tasarlamak, kolektif tasarım anlayışıyla yaratıcı fikirler geliştirmek ve topluma faydalı projelere imza atmak için güncel ve ulaşılabilir çalışmaları destekliyor; yeni nesillere yönelik çözümlerle, mutluluk ve karlılık dengesini kuran ürün ve hizmetler üretmeyi amaçlıyor.


İyi Ki Üsküdar Var! platformunu ana sponsor olarak destekleyen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ‟Üsküdar’ın iyilikte yardımlaşan ‘Altın Kalpli Şehir’ olması ve paylaşmanın başkenti haline gelmesi, en büyük temennimiz” diyor. İki yılı aşkın süredir İyi Ki Üsküdar Var! platformuna her konuda destek veren Üsküdar Belediyesi, Türkiye’de ve dünyada sosyal sorumluluk projelerinin ve iyiliğin en önemli destekçilerinden. Türkiye’nin iyilik yapmak ve paylaşmak anlamında sahip olduğu potansiyele yürekten inandıklarını söyleyen Hilmi Türkmen, ‟Üsküdar’ın bir iyilik ve sosyal sorumluluk başkenti olarak konumlandırılması ve bilinmesi bizim için gurur verici” diyor.


Türkmen şöyle devam ediyor: ‟Üsküdar’ın ve Türkiye’nin insanlarının ‘iyilik ve paylaşma’ anlamında sahip olduğu potansiyele tüm kalbimizle inanıyor ve devamlı artarak geliştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleri ve faydalı iş birlikleri ile sürdürülebilir çalışmalarında Üsküdar Belediyesi olarak İyi Ki Üsküdar Var! platformuna ve mutlu değişim ve dönüşüm hareketine destek ve sponsor olmaya devam ediyoruz.”


‟Üsküdar Belediyesi ve İyi Ki Üsküdar Var! platformunun iyilik ve paylaşma ortak paydasında buluştuğunu söyleyebiliriz. Türkiye’de önemli bir şehir ve belediye olarak ‘iyilikte yardımlaşmak’ bizim de ortak değerimiz. Önce şehirsel, sonra Türkiye ve son olarak uluslararası ölçekte iyilik ve sosyal sorumluluk projelerine imza atıp faydalı iş birlikleri ile insanlığın sahip olduğu iyilik ve paylaşma enerjisini, yine Üsküdar’ın ve Türkiye’nin ve yine dünyanın sahip olduğu altın kalpli insanlar, tasarımcılar, sanatçılar ve toplumun her kesiminden her yaştan gönüllüler ve iyilik elçileri ile birlikte geliştirmek, destek vermek adına ilk heyecan verici adımı atarak gönüllü merkezini açmak mutluluk verici.”


Yaşamın her alanına dokunan, iyilikle temellendirilmiş sıra dışı sosyal sorumluluk projeleri burada tasarlanıyor. Farklı disiplinlerden gelen bireylerin tanışıp deneyimlerini özgürce paylaşabildikleri bu kreatif alanda Üsküdar tarzı kolektif çalışmalar sürdürülüyor. İyiliğin şehre yayıldığı merkeze dönüşen Gönüllü Merkezi, çok katmanlı yapısı ve insan-mekan-obje algısı ile birlikte Üsküdar çalışma tarzının yaşam bulmuş hali.


Gönüllü Merkezi’nin ana hedefi, yüzyılı aşkın süredir iyilik ve paylaşma konularında tüm insanlığa ilham veren Üsküdar'ın öncelikle yerel ve sonrasında global anlamda bir iyilik merkezi olarak konumlandırılmasını sağlamak. Platform, sosyal sorumluluk, mutlu şehir değişim ve dönüşüm etkinlikleri ile daha fazla yerel ve uluslararası basın mensubu, toplum gönüllüsü, eğitim ve yardım kuruluşları ile iş birliği yaparak daha çok insanın takip edeceği ve katılacağı bir formata ve kurumsal yapıya ulaşmayı amaçlıyor.


İlgili Sayfalar