Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var | Gerçek Sosyal Belediyecilik Hilmi Türkmen

ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ TÜRKMEN
VE GERÇEK SOSYAL BELEDİYECİLİK


Yaşama geçirdiği proje ve yatırımlarla sadece İstanbul’da değil, tüm Türkiye’de sosyal belediyecilik anlamında rol modelliği üstlenen Üsküdar Belediyesi, geliştirdiği sosyal politikalar ve uygulamalarla bir yandan kent halkının
refah, huzur ve mutluluğunu artırarak sosyal barışı ve dengeyi sağlamakta, öte yandan yerel düzlemde sosyal kalkınmayı gerçekleştirmekte. Bu, Üsküdarlılara hizmette sınır tanımayan, yaşamı daha müşterek kılmak için sürdürülen bir gönül belediyeciliği.


Üsküdar Belediyesi olarak insan odaklı, sosyal belediyecilik anlayışına uygun, çalışkan bir ekip ile toplumsal sorunlara duyarlı, halktan kopmayan bir yönetim anlayışını Mutlu Şehir Üsküdar’da sizin desteğiniz ve katılımınız ile sürdürüyor; herkes için sonsuz mutluluk diyerek hizmet üretiyoruz.Yaşama geçirdiğimiz proje ve yatırımlarla sadece İstanbul’da değil, tüm Türkiye’de sosyal belediyecilik anlamında rol modelliği üstleniyoruz. Geliştirdiğimiz sosyal politikalar ve uygulamalarla bir yandan kent halkının refah, huzur ve mutluluğunu artırarak sosyal barışı ve dengeyi sağlamakta, öte yandan yerel düzlemde sosyal kalkınmayı gerçekleştirmekteyiz.Sunduğumuz sosyal belediyecilik anlayışı ile bir yandan yerel kalkınma, istihdamı artırma çalışmaları yapıyor ve girişimcilik politikaları ile işsizlikle mücadeleyi sürdürüyoruz; diğer yandan da sağlık, eğitim ve sosyal yardım gibi hizmet alanlarında da artan bir işlev üstleniyoruz. Toplumsal refahı yakalamış bir Üsküdar’a ulaşmak, ihtiyaç sahibi insan kalmayıncaya kadar ilçe sınırları içerisinde yoksulluk ve sosyal yetersizliği ortadan kaldırmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Uluslararası kalite standartlarını karşılayan belediyecilik hizmetleri sunan Üsküdar Belediyesi’nde esas olan tüm kaynakların amacına uygun, etkin ve verimli kullanılması, doğal, tarihi, kültürel mirasa ve geleneksel değerlere sahip çıkılması ve gelecek nesillere aktarılması. Üsküdarlıların aktif katılımıyla çevreye duyarlı ve sürdürülebilir kalkınma sağlamaya ayrıca önem veriyoruz.


Aileler, anne, babalar, kadınlar, çocuklar, gençler, yaşlılar, engelliler, doğa, ağaçlar, bitkiler, hayvan dostlarımız ve çevremiz için mutlu şehir Üsküdar’a nefes aldıracak ve yepyeni bakış açısı ve değişim & dönüşüm hareketi ile dünyaya ilham ve örnek olacak projelerimiz ile toplumun faydası ve refahı için hiç durmadan dinlemeden çalıyoruz. Toplumumuzun en üretken kesimi olan annelerimiz ve kadınlarımız ile birlikte onların ekonomik hayata katılmaları için elimizden gelen desteği sunuyoruz.


Onların aile bütçelerine katkı sunarak katma değer yaratmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Sonucunda birlikte toplum olarak fayda göreceğimiz bu örnek dönüşüm ve uzun yıllar hizmet verecek olan alt yapı çalışmalarımız ile mutlu şehir Üsküdar’ı önce Anadolu’nun, sonra Türkiye’nin ve nihayetinde dünyanın parlayan yıldızı yapacağız.


İlgili Sayfalar