Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var | Çocuk Dostu Belediye Başkanı

ÇOCUK DOSTU BELEDİYE BAŞKANI
HİLMİ TÜRKMENİyi niyetli ve samimi tavrı, insani değerlere verdiği önem ile öncelikle ailelerin kalbini kazanan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar gibi vizyoner bir semti yönetmenin yanı sıra markalaşmış siyasi kişiliği ve halk adamı olması yönüyle de ilk günden bu yana Üsküdarlılarla gerçek bir gönül bağı kurmayı başarmış ve kendisi ile tanışan herkesin sempatisini kazanmıştır.

Yaptığı her iş ve icraat ile topluma fayda sağlama ve halkın kalbine dokunma bakış açısıyla hareket eden Başkan Hilmi Türkmen; Üsküdar’ı herkesi kucaklayan, iyilikte yardımlaşan ve mutluluğu paylaşan bir şehir haline getirmek için var gücü ile gece gündüz demeden çalışıyor.


Örnek kişiliği, ilham ve umut veren tavrı, yenilikçi bakış açısı ile toplumda sevilen bir kişilik ve yönetici olarak değer gören Başkan Hilmi Türkmen, bunların yanında çocuk dostu yönetim prensibiyle Üsküdar’ı diğer yerel yönetimlerden birkaç adım öteye taşımayı başardı.

İyi ki Üsküdar Var! platformunun Üsküdar Belediyesi’nin desteğiyle geliştirdiği miniklere özel sosyal sorumluluk projelerinin, mutlu çocuk hafta sonu etkinliklerinin, çevreci, eğitici ve eğlenceli aktivitelerin ve ailece yapılan buluşmaların ardında Başkan Hilmi Türkmen’in geleceğimizin teminatı çocuklarımıza olan sevgisi ve inancı yatıyor. Başkan Hilmi Türkmen, duygularını şöyle ifade ediyor:


‟Çocukların doğayı koruduğu ve çevre bilinciyle, hayvan sevgisiyle hareket ettikleri, değişim dönüşüm hareketini de barındıran bir şehir hayaliyle yola çıktık. Bu yolda sayısız iyilik projesini hayata geçirdik. Bu bağlamda Üsküdar'da doğan Mutlu Şehir Markası da sevgiyi ve iyiliği öğreten tasarımlarıyla çocukları hem eğlendirecek hem de bilinçlendirecek. İyilik elçilerimizle, ailelerimizle, Üsküdarlılar olarak hep birlikte iyiliğe destek vermeye devam ediyoruz.”

Üsküdarlılar arasında ‟Çocuk Dostu Belediye Başkanı” olarak da anılan Başkan Hilmi Türkmen, minik zihinler için tasarlanan iyilik projeleriyle birebir ilgileniyor ve bu tür projelerin hayata geçirilmesini destekliyor. Başkan Hilmi Türkmen’in gözünden hayata yansıyan Üsküdar portresi mutlu şehrin yapı taşı olan mutlu aile kavramını barındırıyor. Başkan Hilmi Türkmen bu vesileyle Üsküdar’da sık sık düzenlenen renkli etkinliklerde çocuklarla buluşuyor ve kucaklaşıyor.


İlgili Sayfalar