Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var! | Özel Bir Sergi, Sıradışı Bir Tanıklık

ÖZEL BİR SERGİ, SIRADIŞI BİR TANIKLIK


Üsküdar, tasarım ve sanata adanmış̧ etkinliklerle sonbahar sezonunu açtı. Üsküdar Belediyesi ve Başkan Hilmi Türkmen, sanata, sanat içinde toplumsal duyarlılığa, sanatın iyileştirici gücüne, üretim ve ustalığa, yenilikçi fikirlere destek vermeye devam ediyor.

İyi ki Üsküdar var! platformu merkez üssü Nev Mekân / Nev Galeri olan
bir sanat ve sosyal sorumluluk projesiyle Üsküdar’da ilk kez kişisel bir sergi gerçekleştiren sanatçı Fatoş Büyüker ile güçlerini birleştirdi. “Çamurlu Eller” adlı sergisi 29 Eylül Cumartesi günü Nev Atölye ’de ziyarete açıldı. Sergiye Üsküdarlılar yoğun ilgi gösterdi. Ayrıca Üsküdar Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri de çalışmaları izlemek için bizimleydi. “Mutlu şehir, engelsiz yaşam” modelini toplum ile paylaşmayı hedefleyen Üsküdar Belediyesi ve iyi ki Üsküdar var! platformu, bu sergi ile ziyaretçilerini duygudaşlık kurmaya, düşünmeye ve bu konu üzerinde değişim oluşturacak paylaşımlar yapmaya davet etti.


İlk olarak Nev Atölye ‘de başlayan bu sanat ve sosyal sorumluluk serüveni, öncelikle Üsküdar’daki çeşitli Kalp Noktaları’nda ve sonrasında İstanbul’un ve Türkiye’nin farklı yerlerinde sanat tutkunlarıyla buluşarak bir ilke imza atacak. Projenin kalbinde engellilerin sosyal hayata eşit ve tam katılımlarına destek olmak, onların mutlu şehir hayatından herkes kadar
zevk almalarını sağlamak, #BirArayaGeliyoruz sosyal medya kampanyası ile bu tür projelerin en büyük ve etkili destekçisi olmak gibi amaçlar yatıyor.

İlgili Sayfalar