Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var | Minikler Kitap Sevgisini Paylaştı

MİNİKLER KİTAP SEVGİSİNİ PAYLAŞTI

İyi ki Üsküdar Var! platformu, Üsküdar Belediyesi'nin desteği ile 28 Nisan’da okumayı sökmüş birinci sınıflar ve okumayı seven tüm çocuklar için bir şenlik tasarladı ve hayata geçirdi. ‟Yol Arkadaşım Kitap! Okuma Şenliği” adlı etkinlik, çocuklar kadar ebeveynlerin de büyük beğenisini kazandı.


Etkinliğe katılan çocuklar kitaplarla bağ kurabilecekleri çok özel bir atmosferi deneyimlerken, aileler de Mutlu Fil Yayınları’nın sahibi Nihal Ünver’in rehberliğinde, doğru kitap ve yazar seçimi, kitapları sevmek ve yaşa göre kitap seçimi gibi konular hakkında bilgi aldılar.


Şenlik renkli anlara sahne oldu. Fatoş Büyüker’in çamur, Rüya Aydınoğlu’nun origami atölyeleri çok sevildi. Bunların yanı sıra, çocuk yazarı ve illüstrasyon sanatçısı Hülya Yavuz Öden ve Aysun Altındağ kitaplarını imzaladılar. Öden, Karya serisi kitaplarından ‟Karya Saklambaç Oynuyor” isimli kitabını çocuklar için okudu ve onlarla birlikte kitap kahramanlarının olduğu duvar resmini boyadı. Altınoğlu ise ‟Hayal Bulutu Nimbus” isimli kitabından bölümler okuyarak bir atölye çalışması düzenledi.
Şenliğe katılan çocuklar, ayrıca Sebahat Bağbars’ın düzenlediği ‟Masallarla Dans” etkinliğine katılarak hem masal dinleyerek hem de dans ederek şenliği sonlandırdılar.İlgili Sayfalar