Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi Ki Üsküdar Var | Avrupa'nın En İyi Opera Direktörü Üsküdar'da


AVRUPA'NIN EN İYİ OPERA DİREKTÖRLERİ ÜSKÜDAR'DAYDI


Kültür sanat şehri Üsküdar, sıra dışı etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu doğrultuda 4-6 Nisan tarihleri arasında Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde ‟İstanbul Uluslararası Opera Dinletisi” adlı etkinlik gerçekleştirildi. Proje kapsamında Avrupa’nın en iyi opera direktörleri Üsküdar’da ağırlandı.

Marwin Wendt (Nationaltheater Mannheim), Sebastian Maier (Staatstheater Nürnberg), Thomas Böckstiegel (Theater Wuppertal), Thomas Böckstiegel (Theater Heidelberg), Stefan Vogel (Staatstheater Mainz), Karen Stone (Theater Magdeburg), Kalle Kanttila (Artist Management IOA) ve Oliver Kretschmer (Artist Management TACT) gibi isimler Üsküdar’ı ziyaret ederek şehrin güzelliklerini ve Boğaz’ı keşfetti.

Türk sanatçıların dünya sahnelerine çıkmaları için yapılan bir sınav niteliğinde olan proje ile Avrupalı direktörlerle ülkemiz sanatçıları buluşturuldu. Başarılı olan sanatçılar yurt dışında bulunan ünlü opera sahnelerine davet edilme olanağı yakalayacak. Sınav sonrasında Avrupa’dan gelen heyete Üsküdar Belediyesi tarafından imzalanan birer teşekkür plaketi takdim edildi.İlgili Sayfalar