Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var | Mutlu Şehir Yaşam Modeli

Mutlu Şehir Yaşam Modeli


Mutlu yaşama giden yol Üsküdar’dan geçiyor. İyi ki Üsküdar Var! platformu tarafından hayata geçirilen, Üsküdar'da doğan ilham verici yeni yaşam modeli, Üsküdar’a özgü özellikleriyle hayatına zenginlik katmak isteyen herkesi kucaklıyor. ‟Mutlu Şehir Yaşam Modeli”, birey mutluluğunu amaçlayan, bunun ancak paylaşarak ve iyilik yaparak mümkün olduğuna inanan, kişinin dünya ve doğa ile uyumlu yaşamasını öneren, dünyanın sistemine ve akışına uygun davranmasını ve doğal yaşama saygı göstermesini, yalın ve sade bir hayat sürerek doğal ve gerekli olmayandan uzaklaşmasını salık veren bir yaşam kültürü sunuyor.


Dikkat çekici ve faydalı iş birlikleri, topluma faydalı sosyal sorumluluk projeleri ve dünya üzerinde kalbi mutluluk için atan herkesi aynı platformda buluşturan Üsküdar markası, şehir yaşamına zenginlik katan adımlarıyla öne çıkıyor. ‟Mutlu Şehir Yaşam Modeli”, ilham alarak, bugüne ve öncelikle kendi hayatlarımıza uyarlayabileceğimiz sade ve minimal karakteriyle öne çıkıyor.


Kültür, zanaat, herkes için sanat, ulaşılabilir ve kolektif tasarım anlayışı ile ortaya çıkan mutlu şehir çantaları, iyilik dolu şehir hediyeleri, yaşama değer katan şehir objeleri, her yerde karşımıza çıkan Üsküdar’ın mutluluk saçan park ve bahçeleri, mutlu şehir hafta sonu rotaları ve etkinlikleri, faydalı iş birlikleri, doğal yeme kültürü̈ bu modeli oluşturuyor.


Zengin bir geçmişin, iyilik ve zanaatkar bir kültürün, insanı, şehirsel ve evrensel değerlerin her daim beşiği olan Üsküdar, Mutlu Şehir Yaşam Modeli ve Mutlu Şehir Değişim ve Dönüşüm Projeleri ile üretici çocukları, genç̧ ve gelecek vaat eden tasarımcıları, çağdaş̧ sanatçılar ve toplum gönülleri ile hem köklerine saygı duyuyor hem de güçlü̈ ve zengin bir geçmişin izlerini ve etkilerini bugünlere ve geleceğe taşıyor.

İlgili Sayfalar