Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var Etkinlik Takvimi

Etkinliğimiz Tamamlandı

Etkinliğimizi İnceleyin

Projenin Amacı: İyi ki Üsküdar Var Platformu’nun sosyal sorumluluk projesi “Cana Can Kat Kan ve Organ Bağışına Destek Ver”e, farklı platform ve kişilerle organ bağışını desteklemek ve farkındalık yaratmak için çeşitli etkinlikler yapmaktadır. Organ bağışı yaparak destek veren Engelli Hakları Federasyonu ile Engelliler Haftası’nda Sanatla Engelleri Aşıyoruz diyerek, engellilere destek olmak ve farkındalık yaratmak.

Projenin Yapılması Planlanan Tarih: 11. 05. 2018, 14.00-17.00

Etkinlikte Yer Alacak Atölyeler: Sahne senin konsepti ile; Prof. Dr. Ender Dulundu, Doç. Dr. Çağatay Uluçay, Uzm. Fizyoterapist Banu Üstün konuşmacı olacak. “Sanatla Engelleri Aşıyoruz” atölyesi Görme engelliler için çamur atölyesi Çiçek yapma atölyesi Origami Atölyesi Hülya Yavuz Öden ile duvar boyama atölyesi

Projenin Yapılacağı Yer: İyi ki Üsküdar Var Sokağı (Gönüllü Merkezi Önü)

Proje İçin İş Birliği Yapılan Kurum ya da Şahıs: Üsküdar Belediyesi, İyi Ki Üsküdar Var Platformu, www.hayatimiziyiliksaglik, Engelli Hakları Federasyonu.

Projeye Kimler Katılabilir: Herkes

Projeye Katılacak Kişi Sayısı: Açıkhava etkinliği olacağından sayı sınırı yoktur.

Etkinliğimiz Tamamlandı

Etkinliğimizi İnceleyin

Projenin Amacı: Özellikle okula yeni başlayan çocukların, ilk yılları zorlu geçer. Okuma kültürünü kazanmak biraz zordur çünkü. Ama okumayı sökünce de buldukları ne varsa okurlar. Bir yandan da kitap ve okuma bazı çocuklar için zorlayıcı olur, bu durumda da çocuklar okumadan uzaklaşırlar. Okuma faaliyeti bir ödev gibi algılanır. Kurgulayacağımız okuma şenliği, hem okumayı sökmüş 1. sınıflar için bir kutlama olacak hem de onların kitapla kuracakları zevkli bağı tekrar hatırlatacak bir şenlik olacak.

Projenin Yapılması Planlanan Tarih: 28 Nisan 2018 Cumartesi, 11.00-16.00

Etkinlikte Yer Alacak Atölyeler: Yazar katılımı, söyleşisi, imzası olacak.
Kitaplarla ilgili etkinlikler planlanacak (yaratıcı okuma, kitap ve resmi birleştiren etkinlikleri)
Masallarla Dans atölyesi.
Çocuk şarkıları söyleyen bir grubun konseri.

Projenin Yapılacağı Yer: -

Proje İçin İş Birliği Yapılan Kurum ya da Şahıs: İyi Ki Üsküdar Var Platformu & Mutlu Fil Kitabevi

Projeye Kimler Katılabilir: Çocuklu tüm aileler

Projeye Katılacak Kişi Sayısı: Açıkhava etkinliği olacağından sayı sınırı yoktur.

Etkinliğimiz Tamamlandı

Etkinliğimizi İnceleyin

Projenin Amacı: Organ bağışının önemini sadece Organ Bağışı Haftası’nda değil 12 aya yaymak gerektiğini vurgulamak, süreklilik katmak. Organ naklinin önemini vurgulayarak farkındalık yaratmak. Kadavradan Organ bağışıyla ilgili doğru bilinen yanlışları konunun uzmanı hekim ile halkın bilinçlenmesini sağlamak.

 • 20 Nisan 2018’de Üsküdar Belediyesi desteğiyle, İyi Ki Üsküdar Var! Platformunun sosyal sorumluluk projesi kapsamında olan “Cana Can Kat, Kan ve Organ Bağışına Destek Ver!” kampanyasını işbirliği yaptığımız Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kanope öğrenci kulübü ile Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde açılacak olan birlikteliğiyle” kampanyası kapsamında, halka açık olarak düzenlenecek; T.C. Sağlık Bakanlığı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Üyesi, Karaciğer Nakil Ünitesi Sorumlusu Prof. Dr. Ender Dulundu ile organ bağışının önemi ve organ kaybetmemek için alınabilecek önlemlerini anlatacağı bir panel gerçekleştirmek. Kanope Öğrenci Kulübü’nün organ bağış standı kurup organ bağışı hakkında bilgilendirme yapıp bağış toplayacağı 2 gün saha çalışması yapılacak. Aynı saha çalışmasında iş birliği yaptığımız Kızılay ekibi de kan bağışı toplayacaklar.
 • Şanlıurfa’daki diyaliz merkezini ziyaret ederek diyaliz hastalarına İyi Ki Üsküdar Var! Platformu gönüllüsü Fatoş Büyüker’in kampanya için tasarladığı seramikleri ‘Üsküdar’da seni düşünen bir kalp var’ diyerek diyaliz hastalarına umut oluyoruz.


Projenin Yapılması Planlanan Tarih: 20 Nisan 2018 Cumartesi

Etkinlikte Yer Alacak Atölyeler: -

Projenin Yapılacağı Yer: Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Şanlıurfa,

Proje İçin İş Birliği Yapılan Kurum ya da Şahıs: İyi Ki Üsküdar Var Platformu & www.hayatimiziyiliksaglik.com, Prof. Dr. Ender Dulundu, KANOPE öğrenci kulübü, Kızılay.

Projeye Kimler Katılabilir: Herkes

Projeye Katılacak Kişi Sayısı: -

Etkinliğimiz Tamamlandı

Etkinliğimizi İnceleyin

Projenin Amacı: Çocuklarla masal aracılığı ile bağ kurmak. İyiliği, iyi bir insan olmayı, hediye vermenin güzelliğini, iyiliği paylaşmanın değerini ve bunu emek vererek hiç tanımadığı biri için iyilik yapmalarına aracılık etmek.

 • Sebahat Bağbars’la Yaşasın Masal etkinliğinin ikincisini 7 Nisan 2018’de saat 14.00’de Nev Galeri’de gerçekleştireceğiz. “Yeşil Dev” masalı anlatımı sonrası yapılacak ve bir kez daha iyiliği paylaşacağımız “Sevgi Kutusu” atölyemizde bu sefer kocaman bir sevgi kutusunu dolduracağız. Katılımcı çocuklarla önce hiç tanımadığımız arkadaşlarımıza resimli mektuplar hazırlayacağız. Mektuplarımız ve sevgi kutumuzla Şanlı Urfa, Harran da ana okullarının sayısını artırmak amacıyla başlatılan “Şimdi Okul Zamanı – El Ele Eğitimli Nesillere” projesini destekleyeceğiz. Projemizi oyuncak bağışı yaparak destekleyen @tamamanne ye de teşekkürlerimizi borç biliriz. Kayıt zorunlu ve maksimum 30 çocuk ile sınırlıdır. Toplanan oyuncak ve kitaplar Harran’da yeni açılacak ve hiçbir eşyası olmayan anaokullarına bağışlanacak. Bu nedenle iyiliği paylaşmak isteyen çocuklarımızın etkinliğe bağışlamak istedikleri kullanılabilir durumda olan kitapları ve oyuncaklarıyla gelmelerini rica ediyoruz.


Projenin Yapılması Planlanan Tarih: 7 Nisan 2018, Saat 14.00

Etkinlikte Yer Alacak Atölyeler: -

Projenin Yapılacağı Yer: Nev Atölye

Projeye Kimler Katılabilir: 4-7 Yaş Arası

Projeye Katılacak Kişi Sayısı: 20 - 30 Çocuk

Etkinliğimiz Tamamlandı

Etkinliğimizi İnceleyin

5. Geleneksel Tasarım Pazarı & Kardeşlik Ormanı Projesi ile sizlerleyiz!
Üsküdar Belediyesi, İyi ki Üsküdar Var! ile ortak olarak yürüttüğümüz pazarımız, 30 - 31 Mart ve 1 Nisan'da 11.00 - 21.00 saatleri arasında Bağlarbaşı Kültür Merkezi Meydanında yapılacaktır.

Etkinliğimiz Tamamlandı

Etkinliğimizi İnceleyin

Projenin Amacı:Anne babaların ayrılık yaşayan çocuklarına nasıl davranabileceklerini ve sıkıntılı durumları aşmalarında yardımcı olacak unsurları konuşmak ve üzerine sohbet etmek. Başak Sönmez’in yazdığı Serra Bildik’in resimlediği Kayan Yıldızını Bekleyen Küçük Yıldız kitabı, çocukların anne baba ayrılıklarında yaşadığı sıkıntıları hassas bir dille anlatan bir hikaye.

Projenin Yapılması Planlanan Tarih: 27 Mart Salı, Saat 14.00

Etkinlikte Yer Alacak Atölyeler: Dr. Aslıhan Onaran’ın ebeveynlerle sohbet edeceği bir grup atölyesi.

Projenin Yapılacağı Yer: Nevmekan

Proje İçin İş Birliği Yapılan Kurum ya da Şahıs: İyi Ki Üsküdar Var Platformu & Mutlu Filk Kitabevi

Projeye Kimler Katılabilir:Çocuklu Anneler / Pedagoji Çalışması Yapanlar / Okul Öncesi Eğitmenleri

Projeye Katılacak Kişi Sayısı:30 Kişi

Etkinliğimiz Tamamlandı

Etkinliğimizi İnceleyin

Projenin Amacı:Atalık tohumlarımızın yaşaması için, onlara sahip çıkmalıyız. Bu topraklarda tam on bin senedir, soframıza gelen bütün gıdalar, atalık tohumlarla üretiliyor. Kentliler onlardan vazgeçerse, şurası kesin ki, köylüler de onu ekmeyip biçmeyecekler. Bu duygularla iki yıldır yaptığımız, İstanbul Tohum Takas Şenliği’ni, bu kez Üsküdar Emek Mahallesi’nde, tam da olması gerektiği gibi sokakta gerçekleştiriyoruz. Bizi bağırlarına basan mahalleliler, her nerede olursa olsun koşup gelen tohum sevdalıları, İstanbul’da ekim dikim yapan kent bahçecilerleri ve bu çok kıymetli tohumları bizimle paylaşan üreticiler hep beraber şenliğimizde buluşuyoruz. Pek çok topluluğun bir araya gelerek gerçekleştirdiği şenliğe, isteyen herkes bireysel ya da topluluk olarak katılaibilir, destek verebilir. Çağrıcılar: Kuleli Emek Mahallesini Yaşatma Derneği, Yeryüzü Derneği, Ovacık Kasın Tohum Derneği, Malva Permakültür Çiftliği, Zeytinliboğaz Permakültür Çiftliği, Refikler Kolektifi, Permakamp, Can Yücel Tohum Merkezi ve Yeni İnsan Yayınevi.

Projenin Yapılması Planlanan Tarih: 25 Mart Pazar, Saat 14.00-18.00

Projenin Yapılacağı Yer: Emek Mahallesi - Meydan

Etkinliğimiz Tamamlandı

Etkinliğimizi İnceleyin

Projenin Amacı: Organ bağışının önemini sadece Organ Bağışı Haftası’nda değil 12 aya yaymak gerektiğini vurgulamak, süreklilik katmak. Organ naklinin önemini vurgulayarak farkındalık yaratmak. Kadavradan Organ bağışıyla ilgili doğru bilinen yanlışları konunun uzmanı hekim ile halkın bilinçlenmesini sağlamak.
-5 Mart 2018’de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ev sahipliğinde halka açık olarak düzenlenecek panelde konuşmacı olarak; T.C. Sağlık Bakanlığı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Üyesi, Karaciğer Nakil Ünitesi Sorumlusu Prof. Dr. Ender Dulundu’nun, Kanope öğrenci kulübü, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Hacak Marmara Üniversitesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gürkan Sert ve Kızılay Üsküdar’dan Hüseyin Uysal ile kan ve organ bağışının önemini tıbbi yönden, dini yönden ve hukuki yönden anlatacak.

Projenin Yapılması Planlanan Tarih: 05 Mart 2018 Pazartesi - 15.30

Projenin Yapılacağı Yer: Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi

Proje İçin İş Birliği Yapılan Kurum ya da Şahıs: İyi Ki Üsküdar Var Platformu & www.hayatimiziyiliksaglik.com, Prof. Dr. Ender Dulundu, Prof. Dr. Hasan Hacak, Dr. Merve Özdemir Özaykal, Doç. Dr. Gürkan Sert, KANOPE öğrenci kulübü, Bilgi ve Değerler Kulübü

Projeye Kimler Katılabilir:Herkes

Etkinliğimiz Tamamlandı

Etkinliğimizi İnceleyin

Projenin Amacı: Mutlu şehir konsepti ile hazırladığımız duvar resmini hep birlikte renklendiriyoruz. Birlikte çalışmanın ve birlikte bir bütünü oluşturmanın keyfini bu atölyede duvar resmini eğlenerek ve renk bütünlüğünü sağlayarak tamamlıyoruz.
Karya çocuk kitapları serisinin yazar ve çizeri Hülya Yavuz Öden ile Karya’nın kırmızı ceketi kitabını okuyup duvar resmini birlikte boyayarak hikayenin bir parçası olabilirsiniz.

Projenin Yapılması Planlanan Tarih: 3 Mart 2018 Cumartesi - Atölye Saati 14.00 – 16.00

Projenin Yapılacağı Yer: Nev Atölye (Nev Mekan’ın Alt Katı)

Proje İçin İş Birliği Yapılan Kurum ya da Şahıs: Hülya Yavuz Öden & İyi ki Üsküdar Var Platformu

Projeye Kimler Katılabilir:30 Çocuk katılacak (3 – 7 Yaş Aralığı)

Etkinliğimiz Tamamlandı

Etkinliğimizi İnceleyin

Projenin Amacı: Bir kitap bin paylaşım projesi olarak, okuduğumuz kitapların teması üzerinden yaratıcı çalışmalar yapmaktayız, yine bu tema üzerinden sosyal sorumluluk çalışmaları yapmak istiyoruz.
İyi ki Üsküdar Var Platformu ile de yine okuduğumuz kitapların temasından yola çıkarak Bursa Onkoloji Derneği yararına, çanta tasarımları yaparak satışının yapılıp kuruma bağışlanmasını sağlamak istemekteyiz.

Projenin Yapılması Planlanan Tarih: 24.02.2018 Cumartesi, Saat 14:00 – 16:00

Projenin Yapılacağı Yer: Nev Atölye

Proje İçin İş Birliği Yapılan Kurum ya da Şahıs: Nezahat Akbaba (Bir Kitap Bin Paylaşım Projesinin Kurucusu) & İyi Ki Üsküdar Var Platformu

Projeye Kimler Katılabilir: Öğrenciler ve eğitimciler katılım sağlayacak.

Projeye Katılacak Kişi Sayısı:Validebağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 9.sınıf ve 10.sınıf öğrencileri katılım sağlayacak. 14-15 yaş aralığında 20 öğrenci katılacak.

Etkinliğimiz Tamamlandı

Etkinliğimizi İnceleyin

Projenin Amacı: Mutlu Şehir Kapı Süsleri konsepti ile çocukların mutluluğa dair her şeyi hayal gücüyle yoğurdukları çamurla bir şekle sokmaları, bunu yansıtabilmeleri ve Ortaya çıkan çamurdan objelerle doğabilecek güzel oluşumlara ön ayak olabilmeleridir.

Projenin Yapılması Planlanan Tarih: 3 Şubat 2018 Cumartesi - 13:00 – 16:15

Projenin Yapılacağı Yer: Nev Atölye

Proje İçin İş Birliği Yapılan Kurum ya da Şahıs: İyi ki Üsküdar Var Platformu – Fatma Büyüker

Projeye Kimler Katılabilir: 7 – 14 Yaş Aralığında ki Çocuklar

Projeye Katılacak Kişi Sayısı: 60 Çocuk

 • 13.00 – 13.30: 1.Grup (15 Kişi)
 • 13.30 – 14.00: 2.Grup (15 Kişi)
 • (15 Dakika Mola.)
 • 14.15 – 14.45: 3.Grup (15 Kişi)
 • 14.45– 16.15: 4.Grup (15 Kişi)

Etkinliğimiz Tamamlandı

Etkinliğimizi İnceleyin

Alt Projeler/Rota 3: “İÇİNDEKİ ÜSKÜDAR”

Projenin Amacı: Üsküdar’ın tarihini ve güncel, sosyal, doğal hayatını yaşayarak yaşatmak, insanlarla insanlar, insanlarla şehir arasındaki ilişkiyi güçlendirmek, geliştirmek, iyileştirmektir. Şehrin kültürüne, tanıtımına, marka kimliğine katkıda bulunmak ve sosyal dayanışmaya destek olmaktır. Bu bir pilot uygulama olup, rotaların sayısı artırılacaktır, projelendirilecek ve yaygınlaştırılacaktır.

Projenin Yapılması Planlanan Tarih: 28 Ocak 2018 (Pazar)

Etkinlikte Yer Alacak Atölyeler:

 • Rota 3, yürüyerek gerçekleştirilecektir.
 • Yaklaşık 3 saat sürmesi hedeflenmektedir.
 • Grup ile yürüyüş güzergahı üzerinde fotoğraf çekimleri yapılacak, katılımcıların çektiği fotolar sosyal medyada #iyikiüsküdarvar hashtagı kullanılarak paylaşılacaktır.
 • 3 Mekanın tarihi özellikleri ve hikayeleri mekanların bahçelerinde katılımcılarla sohbet şeklinde anlatılacaktır.
 • Çinili Camii ve Hamam gezildikten sonra o hatta Çingenelerin Üsküdar’daki tarihi anlatılacak, yerleşimleri hakkında kısa bilgiler verilecek ve çalgıcılar eşliğinde müzik dinletisi olacak.
 • Son durak noktamız,” İyilik Dükkanı” olacak ve buradaki ürünler yakından incelenerek, tanıtımları yapılacak. İyilik Dükkanı konsepti ve amacı ayrıntılı olarak yerinde görülecektir. Sosyal sorumluluk ve iyilik düşüncesinin yayılması ve tanınırlığı açısından önem taşımaktadır.
 • Bu rotalarda gezilere ilave edilecek olan atölye çalışmaları ve sosyal projeler, değişebilir, ilaveler yapılabilir.

Projenin Yapılacağı Yer:
“İçindeki Üsküdar” kültür projesinin geçiş noktaları; Çinili Camii ve Hamamı, Selamsız Hattı, Valide-i Atik Camii, Toptaşı Askeri Rüştiyesi/Bimarhanesi, Üsküdar İyilik Dükkanı
İçindeki Üsküdar 3 Mekan: Çinili Camii, Valide-i Atik Camii, Toptaşı Bimarhanesi
1 İyilik: Üsküdar Dükkan, İyilik Dükkanı

Proje İçin İş Birliği Yapılan Kurum ya da Şahıs:İyi Ki Üsküdar Var Platformu, Çalgıcılar, İyilik Dükkanı Yönetimi

Projeye Kimler Katılabilir: İyi ki Üsküdar Var Platformu Gönüllüleri, Yakınları, Üsküdar’ı sevenler, ilgililer, Üsküdar’lılar, yerli/yabancı tüm misafirlerimiz katılabilirler.

Projeye Katılacak Kişi Sayısı: 30 Kişi

Etkinliğimiz Tamamlandı

Etkinliğimizi İnceleyin

Projenin Amacı: -

Projenin Yapılması Planlanan Tarih: 20 Ocak 2018 (Cumartesi)

Etkinlikte Yer Alacak Atölyeler: -

Projenin Yapılacağı Yer: Nev Mekan

Proje İçin İş Birliği Yapılan Kurum ya da Şahıs: Gate Productıon & İyi Ki Üsküdar Var Platformu

Projeye Kimler Katılabilir: Herkes katılabilir

Projeye Katılacak Kişi Sayısı: 300 Kişi

Etkinliğimiz Tamamlandı

Etkinliğimizi İnceleyin

Projenin Amacı: Ebeveyn olmak, çocuk yetiştirmek belki de dünyanın en zor işi. Büyük bir holdingi yönetebiliyor ama çocuğunuza söz geçiremiyor musunuz? Ateşlendiğinde eliniz ayağınıza mı dolanıyor? Çocuğunuz yaptığınız yemekleri yemiyor mu? GDO’lu hormonlu gıdaların yaygınlaştığı günümüzde çocuklarımıza ne yedirmeliyiz? Oğlunuz ya da kızınız zeki olmasına karşın derslerinde başarısız mı? Evet hiç de kolay değil ve bu işin bir kitabı yok. Bebekler dünyaya kullanma kılavuzuyla gelmiyor.

Çocuklarımızın sağlıklı ve topluma faydalı bireyler olarak yetişmesi biz yetişkinlerin en büyük sorumluluğu. İşte bu sorumluluğu hissederek yola çıktığımız ‘Süper Anne-Baba Eğitimi’ eğitimimiz Anne-Baba adayları ve ebeveynleri bilgilendirmeyi amaçlıyor. Eğitim programımızda, beslenmeden kadın ve çocuk sağlığına, psikolojiden ortopediye pek çok konu uzmanlarımızca masaya yatırılacak.

Projenin Yapılması Planlanan Tarih: 6 Ocak 2018 Cumartesi - Başlangıç saati 14:00

Etkinlikte Yer Alacak Atölyeler: -

Projenin Yapılacağı Yer: Nev Galeri

Proje İçin İş Birliği Yapılan Kurum ya da Şahıs: İyi Ki Üsküdar Var Platformu & www.hayatimiziyiliksaglik.com

Projeye Kimler Katılabilir: Herkes Katılabilir.

Projeye Katılacak Kişi Sayısı: 50 Kişi

Etkinliğimiz Tamamlandı

Etkinliğimizi İnceleyin

Projenin Amacı: Tasarımcıların hem ürünlerini sergilemeleri hem de iyilik projesine destek vermeleri

Projenin Yapılması Planlanan Tarih: 30 Aralık 2017

Etkinlikte Yer Alacak Atölyeler: Çamur Atölyesi

Projenin Yapılacağı Yer: Nev Atölye

Proje İçin İş Birliği Yapılan Kurum ya da Şahıs: İyi Ki Üsküdar Var Platformu & Fatma Büyüker – Hülya Yavuz Öden

Projeye Kimler Katılabilir: Atölyeler için: 6 – 13 Yaş Arası Çocuklar, Tasarım Pazarı İçin Herkes Katılabilir.

Projeye Katılacak Kişi Sayısı: 14:00 – 16:00 arası gelen tüm çocuklar katılım sağlayabilecekler.

Etkinliğimiz Tamamlandı

Etkinliğimizi İnceleyin

Projenin Amacı: Çocukların eğlenerek temel matematik becerilerini kazanmasını sağlamak, ailelere “matematik çalış çocuğum!” demek yerine onlarla oyun oynayarak matematik öğrenmelerine nasıl katkıda bulunabileceklerine dair yardımcı olmak.

Projenin Yapılması Planlanan Tarih: 16 Aralık 2017 14:00 – 16:00 arası gerçekleşecek.

Etkinlikte Yer Alacak Atölyeler: Matimino Oyun Atölyesi, Matiboom Oyun Atölyesi

Projenin Yapılacağı Yer: Nev Atölye

Proje İçin İş Birliği Yapılan Kurum ya da Şahıs: İyi Ki Üsküdar Var Platformu & Mati

Projeye Kimler Katılabilir: 7 – 10 yaş arası çocuklar katılabilir

Projeye Katılacak Kişi Sayısı: 40 çocuk

Etkinliğimiz Tamamlandı

Etkinliğimizi İnceleyin

Projenin Amacı: Down sendromlu gençlerle profesyonel tiyatro oyuncularının bir arada oynadığı bu oyunda engelli diye nitelendirdiğimiz bireylerin eğitim alarak neleri başarabildiğini engelli ailelerine ve tüm toplum bireylerine göstermek

Projenin Yapılması Planlanan Tarih: 3-7-8 ve 15ine kadar aralık tarihlerinden birinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Projenin Yapılacağı Yer: Bağlarbaşı Kültür Merkezi Büyük Salon(Boğaziçi Salonu)

Proje İçin İş Birliği Yapılan Kurum ya da Şahıs: İyi Ki Üsküdar Var Platformu & Dostev Derneği ve Çebi Vakfı

Merkezi Üsküdar’da bulunan kaptan grup ve çebi vakfı ile üsküdar belediyesi ve iyiki üsküdar var platformunun buluşması sağlanacak beşiktaş futbol kulübü 2. Başkanı Sayın Ahmet Nur Çebi’nin Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Kaptan Grup ve Çebi vVkfı ile ilerde yapılacak projelerde İyi Ki Üsküdar Var platformu çerçevesinde ortak projelerde buluşma için ilk adım atılmış olacak.

Projeye Kimler Katılabilir: Engelli bireyler, aileleri, okullar, dernekler, vakıflar ve tüm vatandaşlar bu etkinlikte Üsküdar Belediyesi’ ne ve İyi Ki Üsküdar Var Platformuna gösteriyi izlemek için 200 kişilik ücretsiz kontenjan tanınacaktır. Bu sosyal sorumluluk projesinde herhangi bir bilet satışı olmayacak ve gişe açılmayacaktır.

Projeye Katılacak Kişi Sayısı: Planlanan seyirci sayısı en az 500 kişi

Etkinliğimiz Tamamlandı

Etkinliğimizi İnceleyin

Projenin Amacı: Belediyeye ait atık kağıtların değerlendirilerek yeni yıl dilek kartlarına dönüştürülmesi ve Üsküdar Çocukları /yetişkinleri tarafından da ayrıca bir etkinlik oluşturulması. 2018 kartlarının resim teması “sokak hayvanları” olarak belirlendi. Ayrıca her bir zarfın içerisine lavanta tohumu yerleştirilecek.

Projenin Yapılması Planlanan Tarih: 14.12.2017 (Perşembe) Saat: 12:00 - 14:00

Etkinlikte Yer Alacak Atölyeler: Kart üzerine resim yapma atölyeleri düzenlenecektir.

Projenin Yapılacağı Yer: Nev Atölye

Proje İçin İş Birliği Yapılan Kurum ya da Şahıs: İyi Ki Üsküdar Var Platformu/Rüya AYDINOĞLU

Projeye Kimler Katılabilir: 7 yaş ve üzeri herkes katılabilir.