Yukarı Çık
Etkinlik Formu

Tasarım - Alışveriş | Beylerbeyi Tasarım PazarıÜSKÜDAR STİLİ ŞEHİRLE BULUŞUNCA:
BEYLERBEYİ TASARIM PAZARI

İyi Ki Üsküdar Var! platformunun gençlik sırrı, tasarımcılara ve sanatçılara verdiği destekten geliyor. ‟Sanatçım olmadan asla!” yaklaşımıyla kolları sıvayan platform, tasarımcılara ve sanatçılara destek verirken, yaratıcılığı teşvik etmeye özen gösteriyor.Bu bağlamda şehre duygusal anlamda hayat veren bir buluşma noktası fikrinden yola çıkarak düzenlenen Beylerbeyi Tasarım Pazarı, 9 Eylül Cumartesi günü Beylerbeyi İskelesi’nde Üsküdarlıları ağırladı. Üsküdar Belediyesi ve iş birlikleri tarafından hayata geçirilen konsept, hediye mağazası, sanatçılar ve tasarımcılar için satış stantları ve platformlardan oluşuyor.Beylerbeyi Tasarım Pazarı’nı ziyaret ederek Üsküdarlılarla buluşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen birliktelik duygusuna vurgu yaparak sözlerine şöyle devam etti:

‟Biz bir belediyeyiz; yol yapıyoruz, kanal yapıyoruz, park yapıyoruz, tesisler yapıyoruz. Bunlar yapılıyor, yapılmaya da devam edecek. Ancak bizim bu tür organizasyonlara da ihtiyacımız var. Etrafınıza bakın, her yaştan insan aynı çatı altında, ne güzel. 80 yaşında bir hanımefendi, 5 yaşında çocuğuyla pusetinde bebeğiyle gelmiş hanımlar var. Beylerbeyi Tasarım Pazarı gibi etkinlikler herkesin mutlu olabileceği, her kesimden insanın dahil olduğu, herkese hitap eden ve aslında kendini bulduğu bir ortam. Bizim aslında doğal halimiz budur. Bugün tamamen doğal, safiyane duygular ve güzel niyetlerle düzenlenmiş bir tasarım pazarındayız. İşte burada gördüğünüz bu güzel iletişimi hayatın her anında sağlayabilmeye ihtiyacımız var.”Üreteni ve tasarlayanı destekleme ve meraklısıyla buluşturma amacını taşıyan, kolektif bakış ile iyilik temelli alışveriş anlayışını sosyal sorumlulukla bir araya getiren Beylerbeyi Tasarım Pazarı, bu anlamda sıra dışı bir alışveriş kültürünü temsil ediyor.


Tasarım ve sanata dair her şey, birbirinden farklı tasarımcıların ve markaların katılımıyla, müzik ve kokteyl eşliğinde gün boyu devam etti. ‟Sahne Senin” konsepti ile de büyük ilgi gören Beylerbeyi Tasarım Pazarı’na katılan Üsküdarlılar, genç müzisyenlerin ve grupların canlı müziğiyle keyifli zaman geçirdiler.


İlgili Sayfalar