Yukarı Çık
Etkinlik Formu

Sosyal Sorumluluk | WWF - Türkiyeİyiliğin Gücü Doğanın Yanında!

İklim değişikliği, eriyen buzullar, habitatın hızla çöküşü ve türlerin yok oluşu… İnsan eliyle ortaya çıkan bu korkunç tabloya rağmen ekosistemde bir şeyleri tersine çevirmek için çok mu geç kaldık?


Sosyal sorumluluğu yaşamın her alanına taşıyan İyi Ki Üsküdar Var! platformu, bu soruya iyiliğin gücüyle yanıt verdi. Herkesi bireysel olarak gezegenine sahip çıkmaya davet etmek için Doğal Hayatı Koruma Derneği (WWF - Türkiye) ile iş birliği yapan platform, ses getiren bir organizasyona imza attı.

Proje kapsamında Nev Mekan atölyesinde çocuklar için özel bir etkinlik düzenlendi ve Hasan Tan Çocuk Yuvası’ndaki 50 çocuk için nesli tükenmekte olan 50 hayvan evlat edinildi.İyi Ki Üsküdar Var! platformunda sosyal sorumluluk projelerinde görev yapan Melek Ekşi, tepkilerden oldukça memnun kaldıklarını vurguluyor ve ekliyor: "Üsküdar Belediyesi çocuklar adına nesli tükenmekte olan hayvanlardan yunus, panda, orangutan, kaplumbağa, kaplan, deniz kaplumbağası, kutup ayısı, saz kedisi, orfoz evlat edinildi. Etkinliğimizle gerçek bir farkındalık oluşturduk.”


Konuk edilen çocuklar, koruma altındaki bu türler hakkında bilgi alarak belgesel gösterimine katıldılar ve günün sonunda özel sertifikalarına kavuştular.
İlgili Sayfalar