Yukarı Çık
Etkinlik Formu

Sosyal Sorumluluk | Tebessüm KahvesiÜSKÜDAR’ IN YENİ MEKANI; TEBESSÜM KAHVESİ

Şehrin hengâmesinden uzakta, dünyanın en sempatik garsonlarının hizmet verdiği, tüm yiyeceklerin tarifinde sevginin kullanıldığı mekâna hoş geldiniz!


Üsküdar’ da empatinin esas değer olduğu, farklılık kelimesinin ise artık kullanılmadığı yeni bir mekan, “Tebessüm Kahvesi” açıldı. Adı gibi, hizmet ettiği duygular da tebessüm uyandıracak cinsten bir kafe burası. İçeriği sevgi olan ve sistemi sevgiyle çalışan Tebessüm Kahvesi’ nin menüsünde, sadece yiyecek ve içecek değil, sevgi ve empatiyi de bulabilirsiniz.

Down sendromlu gençlerin sosyal hayata ve ekonomiye katılması için kurulan, Üsküdar’ ın yeni kahvesi, “Tebessüm Kahvesi” Altunizade’ de tarihi Burhan Felek Köşkü’ nün hemen yanında. Down sendromlu gençler ise bu kahvede personel olarak çalışıyorlar.


Aktif olarak kahvede servis yapan gençler, kendilerine özel hazırlanan bu mekanda sosyalleşmenin keyfini çıkarırken, aynı zamanda çalışma ve sorumluluk gibi toplumun belirli değerleri de yaşıyorlar. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’ in katıldığı açılışta; Türkmen, kısa konuşmasında mekanın bu proje için çok uygun bir yer olduğundan bahsetti.

Özellikle çevre halkının ilk başta destek olma amacıyla ziyaret ettiği mekan daha sonradan uğrak bir kafeye dönüşmüş. Hizmet kalitesi, lezzetli yemeklerinin yanı sıra, sunduğu samimiyet ve dürüstlük gibi değerler sayesinde popülerliği artan kafenin müşterileri de, gün geçtikçe de artmaya başlamış.Çalışanların hepsi cana yakın. Gelen misafirlerle iletişime geçmekten de son derece mutlular. Tebessüm Kahvesi’ ni ziyaret edeceklere küçük bir tavsiye: Birbirinden sempatik bu çalışanlarla daha iyi iletişim kurabilmek için kısa ve basit cümleler kurmak çok önemli. Belediye, bunu düşünerek kafedeki kardeşlerimizle daha verimli iletişim kurulması için broşürler hazırlamış. Tebessüm Kahvesi’nin en güzel yanlarından biri Down Sendromunun aslında bir hastalık olmadığını vurgulaması. İmkan verilmesi halinde bu özel gençlerin iş konusunda ne kadar başarılı olacağını gösteriyor.


Altunizade- Koşuyolu Mahallesine yolunuz düşerse, bu kahveye uğrayıp Down Sendromlu gençlerin ikram edeceği yiyecek ve içeceklerin tadına bakmanızı ve kitabını yada derginizi okurken mekanın keyfini çıkarmanızı tavsiye ederiz.

İlgili Sayfalar