Yukarı Çık
Etkinlik Formu

Sosyal Sorumluluk | Sanal GerçeklikİYİLİKTE KELEBEK ETKİSİ İÇİN TEKNOLOJİ
İyilik Sanal Gerçeklik İle Buluştu

İyi Ki Üsküdar Var! platformu iyilik projeleriyle toplumun farklı kesimlerini bir araya getirmeye devam ediyor. Daha önce ‟Kelebek Etkisi” adıyla ses getiren sosyal sorumluluk etkinliklerine imza atan platform, projenin devamı niteliğinde olan ilgi çekici bir buluşmayla gündeme geldi.Tüm dünyada yeni bir pazarı temsil eden ve geleceğe damga vuracak olan Sanal Gerçeklik (VR) teknolojisini yeni iyilik projesinin merkezine koyan İyi Ki Üsküdar Var! platformu, VR1 BAU proje yapımcılarından Nesrin Coşkun’un sanal gerçeklikte terapi uygulamaları geliştiren İsveç VR firması Mimerse ile iş birliği içinde Türkiye için oluşturduğu ‟Happy Place” adlı ağrı hafifletmede muhtemel bir araç olarak kullanılabilecek sanal gerçeklik deneyimini, kelebek hastalığıyla yaşamak zorunda olan çocuklar ile aileleri, engelli dostlarımız ve yaşlılarımız için Nev Mekan’a taşıdı.
Geçtiğimiz yıl, Frankfurt merkezli dünyanın sayılı oyun ve teknoloji firmalarından Crytek ve Bahçeşehir Üniversitesi ortaklığı ile kurulan Türkiye’nin ilk Sanal Gerçeklik (VR) merkezi ile VR First programının teknoloji desteğiyle gerçekleştirilen etkinlik büyük ilgi gördü.
Katılımcıların sanal gerçeklikle ilk kez tanıştığı ve bu yenilikçi teknoloji hakkında bilgi aldığı etkinlikte renkli anlar yaşandı. Sanal Gerçeklik başlıklarıyla eğlenceli ve rahatlatıcı dakikalar yaşayan ve objektiflere poz veren katılımcılar, bu sıra dışı teknoloji karşısındaki heyecanlarını gizleyemedi.İyi Ki Üsküdar Var! platformu, Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde yer alan VR First programı ile yeni projeler hayata geçirerek, iyilikte kelebek etkisi yaratmaya devam edecek.İlgili Sayfalar