Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var Sosyal Sorumluluk | Nadir HastalıklarÜSKÜDAR’DA ÖN YARGILARI YOK EDEN BULUŞMA
Aynı dünyada yaşıyoruz fakat birbirimizi ne kadar tanıyoruz? Belki kapı komşumuz, belki de her gün kasada muhabbet ettiğimiz süpermarketteki kasiyer dostumuz… Pku, Albino, Als, Erken Yaşlanma Hastalığı, Behçet…Sosyal sorumluluk alanındaki projeleriyle ses getiren İyi Ki Üsküdar Var! platformu, 28 Şubat Nadir Hastalıklar Günü’nü fırsat bildi ve toplumun konuya olan farkındalığını artırmak ve bu bireylerin toplumda dışlanmalarının önüne geçmek için “Farklar Bizi Birleştirir” sloganıyla çok özel bir buluşma düzenledi.
18 Şubat Cumartesi günü Nev Mekan’da düzenlenen etkinlikte nadir hastalık sahibi, down sendromlu, görme-işitme engelli bireyler ağırlandı.
Toplumun farklı kesimlerinin temsil edildiği ve herkesin birbirini daha iyi tanıma şansı yakaladığı proje kapsamında sözleri müzisyen Bestem Yuvarlak’a ait olan “Neden Ki, Bilmem Ki” adlı şarkıya özel bir video klip çekildi.
Nadir hastalıklar ve farklılıklar konusundaki ön yargıları yok etmeyi amaçlayan şarkının video klibinin, sosyal medyanın gücü ve desteğiyle yüzbinlerce kişiyle buluşturulması planlanıyor. İyi Ki Üsküdar Var! platform hayata geçirdiği tüm proje ve etkinlikleriyle herkesi iyiliğe ortak olmaya davet ediyor.
İşte, isimlerini duysak da hakkında fazla bilgi sahibi olmadığımız nadir hastalıklardan sadece birkaçı. Türkiye’de bulunan 7 milyon kişi sözünü ettiğimiz nadir hastalıklardan biriyle; daha da kötüsü, hastalığın karamsar tablosuyla yüzleşen birçok bireyse dışlanma korkusuyla yaşamak zorunda.

İlgili Sayfalar