Yukarı Çık
Etkinlik Formu

İyi ki Üsküdar Var Sosyal Sorumluluk - Mutlu Şehir AnneleriBu bir “merhaba” yazısıdır!

Kuşların dilindeki notalarla rotalarımızı arayan, makamımızın bize verdiği o kudret ile bir olmayı amaçlayan anneleriz biz. Kalplerdeki küçük umutları yakalayıp elimizden geldiğince büyütmek ve insana dokunmak! Senin için ufak sayılan bir dokunuşun aslında neleri değiştirebileceğinin farkında mısın? Hele ki dokunduğun minik, ürkek bir kalp ise...

Bundan sonra ÜSKÜDAR gazetesinde ve www.blog.iyikiuskudarvar.com’da “Mutlu Şehir Anneleri” olarak bizler de yer alacağız ve bu müjdeyi sizlere biz vermek istedik... Çünkü biliyoruz ki bizi en iyi yine biz anlatabiliriz.


Mutlu Şehir Anneleri; şehrini, ülkesini, dünyayı, çocukları, hayvanları, bitkileri seven, bir annenin çocuğuna beslediği duygulardan esinlenerek memleketinin her köşesinin daha iyiye, güzele ve doğruya doğru yönelmesini sağlamayı amaç edinen, bu uğurda sadece ruhunu doyurmak pahasına çalışan annelerden oluşmaktadır.

Birlikten kuvvet doğar inancı ile kurduğumuz bu platformda örneğin bir anne bize ulaşarak farkındalık yaratmak istediği, yardım edilmesinin gerekli olduğunu düşündüğü bir konuyu bizimle paylaşır ve bu doğrultuda bir araya gelinerek fikir birliği ile çalışmalar başlatılır. Sistem yok, mekanizma yok, sadece iyilik var! Amacımız paylaşmak, paylaştıkça çoğalmak, dokunduğumuz yeri dönüştürmek...


Mutlu Şehir Anneleri olarak, gerçekleştirdiğimiz her projede sosyal sorumluluğu yansıtmayı hedefleriz Çocuklar için ayrıcalıklı bir dünya sunmak en büyük amaçlarımızdan biridir. Bu doğrultuda Üsküdar Nev Atölye’de düzenlenen eğitici ve eğlendirici aktiviteler, sevgiyle harmanlanır ve tekrar iyiliğe dönüştürülür... Mesela, geri dönüşüm, çevreye saygı, hayvan sevgisi, dostluk, kanser hastaları, korunmaya muhtaç çocuklar, aile gibi kavramlar projelerimizde öne çıkan temalardan bazılarıdır.


Sen de mutlu bir şehir annesi hissediyorsan kendini, bizimle @mutlusehiranneleriofficial instagram hesabımızdan iletişim kurabilir, projelerini paylaşabilir ve yıllardır aradığın “mutlu olmak için ne yapmam gerekli acaba” sorusunun cevabını bulabilirsin!

Hayatlara güven veren tek şeyin "SEVGİ" olduğunu bilen tüm annelere sevgiyle;

Mutlu Şehir Anneleri

@calmandmom


İlgili Sayfalar