Yukarı Çık
Etkinlik Formu

Sosyal Sorumluluk | İyi ki Üsküdar Var Çocuk Atölyesinde ‟Kağıttan Düşler ve Kaktüsler”Rengarenk Bir Çocuk Atölyesi:
Hayal Kaktüsleri


Sosyal sorumluluk deyince, çocuklar bizim için her zaman ayrıcalıklı bir yere sahip. İyi Ki Üsküdar Var! gönüllüleri olarak son düzenlediğimiz etkinlikle onlara hayal güçlerini ifade etmeleri için sıra dışı bir fırsat vermek istedik.


‟Kağıttan Düşler ve Kaktüsler” adını taşıyan atölye çalışmasında bizimle birlikte düşleyen çocuklar sıra dışı dünyalarını açığa vurdu. Ailece keyifli bir hafta sonu yaşamak isteyen ebeveynler ve miniklerle 10 Aralık Cumartesi günü Nev Atölye’de bir araya geldik. Ortaya çıkan sonuç hepimizi çok etkiledi.

Amacımız kendi kaktüslerimizi tasarlamaktı. Çocuklar önce kaktüsler hakkında çeşitli bilgiler aldılar. Daha sonra kolları sıvayıp kendi kaktüslerini tasarladılar. Öyle ki, renk seçimlerini bile kendileri belirlediler!Atölye sonunda karşımızda duran birbirinden şirin kaktüslerin de elbette bir amacı vardı. Minik ellerin ürünü bu rengarenk kaktüsler, çok yakında ziyaret edeceğimiz bir huzurevinde yaşlılarımıza hediye edilecekler.

İyi Ki Üsküdar Var! girişimi, yeni dönemde de çocuklara özel atölye çalışmalarıyla ve etkinliklerle sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam edecek.İlgili Sayfalar