Yukarı Çık
Etkinlik Formu

Mekan - İnsan | Üsküdar GünlüğüÜSKÜDAR’IN ARTIK BİR GÜNLÜĞÜ VAR!

Bir hikayeye göre günbatımında evleri karşı yakadan yaldızlı gibi göründüğü için Üsküdar’a ‟Altın Şehir” denmişti. 12. yüzyıldan bu yana ışıltısından bir şey kaybetmeyen bu semt, binlerce yıldır nice ömürlerin ve hikayelerin beşiği oldu. Gün geldi Boğaz’ın kıyısındaki bir inci gibi sakin, gün geldi kalabalık bir şehrin baş aktörü gibi hareketli… Dünyanın neresine gidersek gidelim, seyrettiğimiz hiçbir gün batımı, Salacak’dan Kız Kulesi’ne doğru batan güneşin tadını vermedi. Çamlıca Tepesi’nden İstanbul’u ve Boğaz’ı seyretmenin tadını hiçbir şeye değişmedik.
Üsküdar denince kalbinde ılık bir resim belirmeyenimiz var mı aramızda? Kuzguncuk’un, Beylerbeyi’nin, Fıstıkağacı’nın, Fethi Paşa Korusu’nun olmadığı bir İstanbul düşünebilir miyiz? Üsküdar’ı Üsküdar yapan her şey, tıpkı Mimar Sinan’ın bu semtteki ölümsüz yapıları gibi zihnimize kazılı.

Bu semt zihnimizde böylesine bir yer tutuyorken, ardımıza iletişim teknolojilerinin rüzgarını alarak onun sesini daha uzaklara duyurabileceğimiz bir platform oluşturmak şart oldu. Üsküdar için yazıp çizeceğimiz yepyeni blogumuzla karşınızda olmamızın sebebini en açık şekilde böyle özetleyebiliriz.İyikiuskudarvar’da, bizi kalıcı olarak bir arada tutacak olan yakıtımızın ne olduğunu bir nefeste söyleyebiliriz: Meraklarımız, hobilerimiz, tutkularımız… Kısaca bizi neşelendirip hayata bağlayan her şey. İlk kulaçlarımızı atıp ufka doğru birkaç kulaç daha ilerledikçe nitelikli bir iletişim mecrası olan İyikiuskudarvar’ın gerçek bilginin peşinde olanlar için soluklanacak bir fener olduğunu daha iyi anlayacaksınız. Blogumuz size, siz blogumuza anlam katacaksınız.


Yediden yetmişe herkesin işine yarayacak bir enstrüman diyebileceğimiz bu blogun uzun soluklu bir macera olmasında emeği geçecek olanlar bizzat sizlersiniz. Gençler, aileler, tasarımcılar, gazeteciler, yazarlar, sanatçılar, öğrenciler, öğretmenler ve daha niceleri. Enerjimizi “Üsküdar’ın günlüğü” diyebileceğimiz bu sayfalara taşıyacak ve inandığımız içerikleri paylaşacağız. Dosya konuları, videolar, görseller, gerçek hikayeler, sosyal sorumluluk projeleri ve söyleşilerle burayı zenginleştirip dinamik bir mecraya dönüştürmek en büyük hedefimiz.

İyikiuskudarvar’ın her birimiz için dünyaya açılan ışıklı bir pencere olması dileğiyle…


İlgili Sayfalar