Yukarı Çık
Etkinlik Formu

Mekan - İnsan | İşini Kalpten YapanlarİŞİNİ KALPTEN YAPANLAR

İyi Ki Üsküdar Var! platformu, iki seneye yaklaşan geçmişiyle önce İstanbul sonra tüm Türkiye için rol model haline gelen bir iyilik hareketine dönüşmüş durumda. Kalbi iyilik için çarpan herkesi bir elçi olarak kabul eden platform; Üsküdar’daki Gönüllü Merkezi’nde büyük kitlelere hitap eden sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyor, Üsküdar markasıyla geniş bir yelpazede tasarım fikirlerini iyilik için satışa sunuyor. Aileler, gençler, çocuklar, engelliler, hayvanseverler ve doğa için bir araya gelen gönüllüler, tüm dünyaya ilham olmak için çalışmaya, üretmeye ve paylaşmaya devam ediyor. Gönüllülerine her geçen gün yenileri ekleniyor. ‟İşini Kalpten Yapanlar”, iyiliğin farklı biçimlerini hayattan gerçek yüzler ve hikayelerle size aktarmayı amaçlıyor.


Mustafa Cengiz Erdoğan - Emekli
‟Gençlere Gönüllü Fayda Sağlamak İstedim”


1947 doğumlu olan Mustafa Cengiz Erdoğan, uzun yıllar öğretmenlik yaptıktan sonra, fakülte sekreterliği ve öğretim görevlisi olarak Marmara Üniversitesi’nden emekli oldu. İyi Ki Üsküdar Var! platformunu billboard’lardaki ilanlardan gördüğü kadarıyla tanıyan Erdoğan, geliştirilen iyilik projelerini keşfedince, iyilik için neler yapabileceğini düşünmeye başlamış. Yaşıtlarından farklı bir yol izleyerek Mimar Sinan Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmaya başlayan Erdoğan’ın tek amacı tezini tamamladıktan sonra deneyimlerini genç öğrencilere gönüllü olarak aktarmak için çaba sarf etmek.


Afitap Altıparmak – İngilizce Öğretmeni
‟Amaç Kazandıklarınızla Birilerine Yardımcı Olabilmek”


İngilizce öğretmeni Afitap Altıparmak’la Beylerbeyi Tasarım Pazarı’ndaki standında tanıştık. Moda tasarımı okuyan kızının ürünlerini tanıtmak için gelmişti. Amaçlarının hem sosyalleşmek hem de satışlardan elde edilen gelirle ihtiyaç sahibi çocuklara yardımda bulunmak olduğunu söyleyen Altıparmak, ilk defa bir belediyenin her kesimi kucaklayan ve farkındalık yaratabilecek etkili bir organizasyona girdiğini gördüğünü dile getiriyor. İyi Ki Üsküdar Var! platformunun iyilik projelerinin devam etmesini istediğini belirten Altıparmak, dayanışmanın ve yardımlaşmanın önemine vurgu yapıyor.


Nagihan Şaşmaz – Kafe Sahibi
‟İyi Ki Üsküdar Var! Platformuna Değer Katmak İsterim”


Bir başka iyilik elçisi de Bir Varmış, Bir Yokmuş adlı kafenin sahibi Nagihan Şaşmaz. Çengelköy’de açtığı kafede çocuklar için özel doğum günü organizasyonları tasarlayan ve düzenleyen Şaşmaz’ın yolu İyi Ki Üsküdar Var! platformu gönüllüleriyle yeni kesişse de şimdiden bu iyilik hareketi için değer katmaya hazır olduğunu belirtiyor.


İlgili Sayfalar