Yukarı Çık
Etkinlik Formu

Mekan - İnsan

BAŞKAN HİLMİ TÜRKMEN VE KATILIMCI BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI


Yönetime geldiği günden bu yana sayısız projeye, 300 milyon TL’den fazla yatırıma ve şehrin çehresini dönüştüren bir yenilenme hareketine imza atan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen; başkan olarak seçildiği 2014 yerel seçimlerinden bu yana Üsküdar’ı bir dünya markası haline getirmeyi hedefleyen, Üsküdarlılara layık oldukları şehri sunmak için var gücüyle çalışan güçlü bir siyasi portre olarak karşımızda duruyor.
Başkanlığı öncesi iş hayatının yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleri bağlamında, çeşitli eğitim, kültür ve sosyal yardım alanındaki STK’larda kurucu ve yönetici olarak görev alan Türkmen; çeşitli alanlardaki zengin deneyimi, siyaset üstü kişiliği, sosyal kimliği ile gerçek bir takım kaptanı ve şehir yöneticisi olarak Üsküdar’da başlayan iyilik dönüşümünün en büyük mimarı. Marka şehir Üsküdar’ın evrensel barış ve mutluluğa giden yolda benimsediği “Mutlu Şehir” felsefesinin temelinde, bireysel yeteneklerin birlikteliğe dönüştürülmesi, bu yönde ihtiyaç duyulan alt yapının desteklenmesi, katılımın ve çok sesliliğin öneminin vurgulanması, toplumun tüm kesimlerini kucaklayan, mozayiğin tüm eşsiz parçalarını aynı platformda buluşturan etkinliklerin ve sosyal sorumluluk projelerinin hayata geçirilmesi gibi adımlar var.
Hilmi Türkmen yönetimindeki Üsküdar Belediyesi; iyi ki Üsküdar var! platformu ile birlikte, topluma fayda sağlama amacıyla, sosyal problemlerin çözümüne katkıda bulunarak değer yaratma, ekonomik ve sosyal faaliyetlerde bulunduğu topluma ve ortamlara karşı dengeli, sorumlu ve siyaset üstü davranma ilkesiyle hareket ediyor. Türkmen; sosyal sorumluluğu hayatın merkezinde gören, sevgi, saygı, paylaşma ve sürdürülebilirlik gibi insanî değerlerle ve kavramlarla doğrudan bağlantılı projelere, iş birliklerine, toplum kampanyalarına ve etkinliklere imza atan, kapıları herkese sonuna kadar açık olan iyi ki Üsküdar var! projesinin en büyük destekçisi
Yaşadığımız kente karşı sorumlulukları olan bizler, insanı temel alan, kültür ve sanata karşı saygılı, demokrasiyi ve katılımcılığı içine sindirmiş bir çokseslilikle enerjilerimizi ortaklaştırmak ve bu konuda yaşadığımız toplumu ileri taşımak zorundayız. Yaşama geçirdiği proje ve yatırımlarla sadece İstanbul’da değil, tüm Türkiye’de katılımcı belediyecilik anlamında rol modelliği üstlenen Üsküdar Belediyesi, geliştirdiği sosyal politikalar ve uygulamalarla bir yandan kent halkının refah, huzur ve mutluluğunu artırarak sosyal barışı ve dengeyi sağlamakta, öte yandan yerel düzlemde sosyal kalkınmayı gerçekleştirmekte. Katılımcı bir belediyecilik için bazı uygulamaların hayata geçirilmiş olması gerekmektedir.
İlgili Sayfalar