Yukarı Çık
Etkinlik Formu

Kültür - Sanat | Üsküdar Ritim GünleriSokakların Farklı Sesleri Bir Arada!
Üsküdar Ritim Günleri


Yaşamın her alanında geliştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken İyi Ki Üsküdar Var! platformu, bu defa müziğin farklı seslerini Üsküdar’da buluşturuyor. Yüzyıllardır farklı kültürleri içinde yaşatan Üsküdar, sokağın ve metropolün müzisyenlerini ağırlamaya hazırlanıyor.


16 Aralık Pazartesi günü başlayarak beş gün boyunca devam edecek olan ‟Üsküdar Ritim Günleri”, Üsküdarlılar’a müziğin farklı türleri ve sesleriyle birlikte sanat dolu, unutulmaz bir hafta yaşatacak.


Her gün farklı bir grubun sahne alacağı etkinlik, aynı zamanda İstanbul’un bu renkli seslerinin daha geniş kitlelerce tanınmasına katkı sağlayacak.
İstanbul metrosunun kalabalık istasyonlarında dünyaca ünlü televizyon dizisi Game of Thrones’un tema müziği için yaptıkları cover ile herkesin beğenisini kazanan Beşik Quartet, şehrin farklı buluşma noktalarındaki sokak performanslarıyla ilgi toplayan Farfara İstanbul ve caz müziğin coşkusunu metroya taşıyan Subway Jazz Station'ın yanı sıra Türk Müziği Trio ile Halk Müziği Trio grubu Üsküdar Ritim Günleri etkinliğinde Üsküdar halkıyla buluşacak.

İyilik konseptini çeşitli sosyal sorumluluk organizasyonlarıyla hayata geçiren İyi Ki Üsküdar Var! girişimi, oluşturduğu kolektif müzik platformuyla da müziğin iyileştirici etkisini şehre yayıyor; müziğin sesi, Üsküdar’ın sesine karışıyor.İlgili Sayfalar