Yukarı Çık
Etkinlik Formu

Kültür - Sanat

DÜŞ VE SANAT BİR ARADA


Mutlu Şehir Üsküdar’da sanatı sosyal sorumluluk ile buluşturan, Farklı sanat dallarından sanatçıları bir araya getiren iyi ki Üsküdar var! platformu sanatçı iş birlikleri ve etkinlikleri kapsamında Kreatif Mutfak ile şehre değer katmaya devam ediyor.


Bu amaçla Üsküdar’da çocuklarımız için her hafta birbirinden eğitici ve eğlenceli kültür sanat etkinliklerini hayata geçiriyoruz. Sevil Gezmiş ile düzenlediğimiz Masal Resim Tasarım Atölyesi, ailece nefes alabileceğiniz, çocuklarınızı güvenle teslim edebileceğiniz bir etkinlik. Gezmiş rehberliğindeki atölye, kara kalem desen, yağlı boya, pastel boya, sulu boya, akrilik, kil hamur, sanatsal doku, ebru, üç boyutlu tuval üzeri resim, artık materyaller, ahşap boyama, taş boyama ve cam boyama (vitray) çalışmalarından oluşan zengin bir içeriğe sahip.


Amaç her bireyin, çocuğun öğrenme şekline göre özel yöntemler uygulanması ve özel çizim çalışmaları yaptırılması, katılımcıların hayal güçlerini geliştirerek yorum yapabilme tekniklerinin öğretilebilmesi.


İlgili Sayfalar