Yukarı Çık
Etkinlik Formu

Kent - Yaşam | Mutlu Şehir Yaşam ModeliMUTLU ŞEHİR YAŞAM MODELİ

İyi Ki Üsküdar Var! platformu tarafından hayata geçirilen ‟Mutlu Şehir Yaşam Modeli”, birey mutluluğunu amaçlayan, bunun ancak iyilik yaparak ve paylaşarak mümkün olduğuna inanan, kişinin dünya ve doğa ile uyumlu yaşamasını öneren, dünyanın sistemine ve akışına uygun davranmasını ve doğal yaşama saygı göstermesini, yalın ve sade bir hayat sürerek doğal ve gerekli olmayandan uzaklaşmasını salık veren bir yaşam kültü sunuyor.


İlham alarak, bugüne ve öncelikle kendi hayatlarımıza uyarlayabileceğimiz sade ve minimal karakteriyle öne çıkan ‟Mutlu Şehir Yaşam Modeli”, bazı elementlerden oluşuyor. Kültür, zanaat, herkes için sanat, ulaşılabilir ve kolektif tasarım anlayışı ile ortaya çıkan mutlu şehir çantaları, iyilik dolu şehir hediyeleri, yaşama değer katan şehir objeleri, her yerde karşımıza çıkan Üsküdar’ın mutluluk saçan park ve bahçeleri, mutlu şehir hafta sonu rotaları ve etkinlikleri, faydalı iş birlikleri, doğal yeme kültürü bunlardan bazıları.


Zengin bir geçmişin, iyilik ve zanaatkar bir kültürün, insanı, şehirsel ve evrensel değerlerin her daim beşiği olan Üsküdar, mutlu şehir yaşam modeli ve mutlu şehir dönüşüm projeleri ile üretici çocukları, genç ve gelecek vaat eden tasarımcıları, çağdaş sanatçılar ve toplum gönülleri ile hem köklerine saygı duyuyor hem de güçlü ve zengin bir geçmişin izlerini ve etkilerini bugünlere ve geleceğe taşıyor.


İlgili Sayfalar